Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է Ֆրանսիայի Հանրապետության Ազգային տոնի կապակցությամբ Ֆրանսիայի դեսպանությունում կազմակերպված ընդունելությանը, որտեղ նա շնորհավորական ուղերձ է հղել:
Ուղերձում Մհեր Գրիգորյանը նշել է, որ Ֆրանսիան մշտապես եղել է Հայաստանի վստահելի բարեկամը և կարևորել է Ֆրանսիայի աջակցությունը Հայաստանի մերձեցմանը Եվրոպական Միությանը:
«Մենք երախտագիտությամբ ենք գնահատում մեր համերաշխությունը»,- ասել է նա:
Փոխվարչապետը նաև ընդգծել է, որ Ֆրանսիայի ազգային տոնը խորհրդանշում է ազատության, հավասարության և եղբայրության արժեքները, որոնք կարևոր են Հայաստանի համար:

Deputy Prime Minister Mher Grigoryan attended a reception at the French Embassy in honor of France's National Day, where he delivered a congratulatory message.
In his address, Grigoryan noted that France has always been a reliable friend of Armenia and emphasized the importance of France's support for Armenia's rapprochement with the European Union.
"We appreciate our cooperation with gratitude," he said.
The Deputy Prime Minister also highlighted that France's National Day symbolizes the values of freedom, equality, and brotherhood, which are important for Armenia.