ՀՀ ԿԳՄՍՆ բարձրագույն կրթության և գիտության կոմիտեն ֆինանսավորման է երաշխավորել ևս 8 գիտական միջոցառում և երիտասարդ գիտնականների 4 դպրոց, որը կիրականացվի 2026 թվականին: Ֆինանսավորման ընդհանուր ծավալը կազմում է ավելի քան 11 մլն դրամ:
Մասնավորապես, կֆինանսավորվեն հետևյալ միջոցառումները՝ «Մաթեմատիկական ֆիզիկայի ստոխաստիկ և անալիտիկ մեթոդներ» 12-րդ միջազգային գիտաժողով, ավանդական երաժշտության ու պարի ավանդույթների միջազգային խորհրդի (ICTMD) «Երաժշտություն և փոքրամասնություններ» ուսումնասիրությունների խմբի 13-րդ միջազգային սիմպոզիում, «Միկրոալիքային և տերահերցային տեխնոլոգիաներ, հեռահաղորդակցական կապ և օպտոէլեկտրոնիկա» միջազգային գիտաժողով, և այլ գիտաժողովներ:
Երիտասարդ գիտնականների դպրոցների ցանկը լրացվել է «Ֆիզիկան ու մենք» ամառային ճամբարով, «Օպտիկայի և ֆոտոնիկայի ժամանակակից կիրառությունները» 2-րդ միջազգային քոլեջով, և այլ նախաձեռնություններով:

The Committee of Higher Education and Science of the Armenian Ministry of Education and Science has guaranteed funding for 8 more scientific events and 4 schools for young scientists, which will be implemented in 2026. The total amount of funding is over 11 million drams.
In particular, the following events will be funded: the 12th international conference on stochastic and analytical methods in mathematical physics, the 13th international symposium of the group of studies on "Music and Minorities" of the International Council for Traditional Music and Dance (ICTMD), the international conference on microwave and terahertz technologies, telecommunications, and optoelectronics, among others.
The list of schools for young scientists has been supplemented with the summer camp "Physics and Us", the 2nd international college on "Modern Applications of Optics and Photonics", and other initiatives: