ՀՀ ԿԳՄՍՆ բարձրագույն կրթության և գիտության կոմիտեն ֆինանսավորման է երաշխավորել ևս 8 գիտական միջոցառում և երիտասարդ գիտնականների 4 դպրոց, որը կիրականացվի 2026 թվականին: Ֆինանսավորման ընդհանուր ծավալը կազմում է ավելի քան 11 մլն դրամ:
Մասնավորապես, կֆինանսավորվեն հետևյալ միջոցառումները՝ «Մաթեմատիկական ֆիզիկայի ստոխաստիկ և անալիտիկ մեթոդներ» 12-րդ միջազգային գիտաժողով, ավանդական երաժշտության ու պարի ավանդույթների միջազգային խորհրդի (ICTMD) «Երաժշտություն և փոքրամասնություններ» ուսումնասիրությունների խմբի 13-րդ միջազգային սիմպոզիում, «Միկրոալիքային և տերահերցային տեխնոլոգիաներ, հեռահաղորդակցական կապ և օպտոէլեկտրոնիկա» միջազգային գիտաժողով, և այլ գիտաժողովներ:
Երիտասարդ գիտնականների դպրոցների ցանկը լրացվել է «Ֆիզիկան ու մենք» ամառային ճամբարով, «Օպտիկայի և ֆոտոնիկայի ժամանակակից կիրառությունները» 2-րդ միջազգային քոլեջով, և այլ նախաձեռնություններով:

Комитет высшего образования и науки Министерства образования и науки Армении гарантировал финансирование для еще 8 научных мероприятий и 4 школ молодых ученых, которые будут реализованы в 2026 году. Общий объем финансирования составляет более 11 миллионов драмов.
В частности, будут профинансированы следующие мероприятия: 12-я международная конференция по стохастическим и аналитическим методам математической физики, 13-й международный симпозиум группы исследований «Музыка и меньшинства» Международного совета традиционной музыки и танца (ICTMD), международная конференция по микроволновым и терагерцевым технологиям, телекоммуникациям и оптоэлектронике и другие конференции.
Список школ для молодых ученых дополнен летним лагерем «Физика и мы», 2-м международным колледжем «Современные применения оптики и фотоники» и другими инициативами: