Evocabank և Green Rock-ը մեկնարկում են բանկի նոր գլխավոր գրասենյակի նախագիծը
Evocabank-ը և Green Rock Management Group-ը ստորագրել են համագործակցության հուշագիր, պաշտոնապես մեկնարկելով բանկի նոր գլխավոր գրասենյակի նախագիծը:
Karen Yeghiazaryan, Evocabank-ի վարչության նախագահը, և Katerina Danekina, Green Rock Management Group-ի գլխավոր տնօրենը, ստորագրել են համագործակցության հուշագիրը, պաշտոնապես նշելով նախագծի իրականացման մեկնարկը:
Evocabank-ի նոր գլխավոր գրասենյակը գտնվում է 14 Դեմիրճյան փողոցում, Երևան, և միավորելու է բոլոր բանկի աշխատակիցներին մեկ ժամանակակից աշխատավայրում, որը համապատասխանում է միջազգային ստանդարտներին: Նախագիծը իրականացվում է միջազգային ճանաչում ունեցող MVRDV ճարտարապետական ընկերության կողմից:
Karen Yeghiazaryan-ը նշել է. «Այսօր խորհրդանշական օր է բանկի համար: Մենք տոնում ենք բանկի զարգացման նոր փուլը: Բանկի նոր գլխավոր գրասենյակը կլինի կենտրոն, որը համապատասխանում է միջազգային ստանդարտներին, և ես վստահ եմ, որ այն նոր չափանիշ կդնի Երևանի քաղաքաշինական մշակույթում: Այս նոր կենտրոնը կդառնա բանկի նոր խորհրդանիշ, և այս պահը հատուկ նշանակություն ունի, քանի որ այսօր մենք հավաքվել ենք բանկի ներկայիս գլխավոր գրասենյակի մոտ, որը գործում է մոտ 35 տարի: Մեր գործընկեր Green Rock Management Group-ի հետ երկար ճանապարհ է սպասվում, և ես համոզված եմ, որ արդյունքը կգերազանցի սպասումները»:
Katerina Danekina-ն նշել է. «Այսօր կարևոր օր է թե՛ Evocabank-ի, թե՛ Green Rock-ի համար: Մենք տոնում ենք Evocabank-ի նոր գլխավոր գրասենյակի պաշտոնական մեկնարկը Երևանում: Համագործակցության հուշագրի ստորագրմամբ մենք սկսում ենք նախագծի հաջորդ փուլը, որը հիմնված է ուժեղ գործընկերության, արդյունավետ համագործակցության, ուշադիր պլանավորման և ընդհանուր արժեքների վրա: Evocabank-ը ունի հստակ տեսլական իր նոր գլխավոր գրասենյակի համար՝ ստեղծել ժամանակակից աշխատանքային միջավայր, որը արտացոլում է բանկի ինքնությունը, աջակցում է իր աշխատակիցներին և նպաստում բանկի ապագա աճին: Մենք հպարտ ենք, որ ղեկավարում ենք այս նախագծի իրականացումը գաղափարից մինչև շինարարության ավարտ:
Միջոցառումը ավարտվեց խորհրդանշական արարողությամբ, որը նշում էր նախագծի մեկնարկը: Շինհրապարակում տեղադրվեց ժամանակի կափարիչ, որը պարունակում է Evocabank-ի նոր տեսլականը, որը կազմում է բանկի նոր գլխավոր գրասենյակի և դրա ապագա զարգացման հիմքը:

Evocabank and Green Rock Launch Project of Bank's New Head Office
Evocabank and Green Rock Management Group have signed a Memorandum of Understanding, officially launching the project of the Bank’s new head office.
Karen Yeghiazaryan, Chairman of the Management Board of Evocabank, and Katerina Danekina, CEO of Green Rock Management Group, signed the Memorandum of Understanding, officially marking the start of the project’s implementation.
Evocabank’s new head office will be located at 14 Demirchyan Street, Yerevan, and will unite all bank employees under one modern workspace that complies with international standards. The project is being delivered by the internationally renowned architectural firm MVRDV.
Karen Yeghiazaryan noted: “Today is a symbolic day for the Bank. We are celebrating a new stage of the Bank’s development. The Bank’s new head office will be a center which meets international standards, and which, I am confident, will set a new benchmark in Yerevan’s urban development culture. This new center will become a new symbol of the Bank, and this moment holds special meaning, as today we are gathered near the Bank’s current head office, which has been operating for around 35 years. A long journey lies ahead with our partner, Green Rock Management Group, and I am convinced that the result will exceed expectations.”
Katerina Danekina stated: “Today is an important day for both Evocabank and Green Rock. We are celebrating the official launch of Evocabank’s new head office in Yerevan. With the signing of this Memorandum of Understanding, we are starting the next phase of the project, which is built on a strong partnership, effective collaboration, careful planning, and shared values. Evocabank has a clear vision for its new head office: to create a modern working environment that reflects the Bank’s identity, supports its employees, and contributes to the Bank’s future growth. We are proud to lead the execution of this project from concept to construction completion. It is a great honor for us to earn the trust of Evocabank’s leadership, for which we express our sincere gratitude.”
The event concluded with a symbolic ceremony marking the start of the project. A time capsule containing Evocabank’s new vision, the vision that forms the foundation of both the Bank’s new headquarters and its future development, was placed at the construction site.