Evocabank-ը և Green Rock Management Group-ը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր՝ պաշտոնապես մեկնարկելով Բանկի նոր գլխամասի նախագիծը։
Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը և Green Rock Management Group-ի գործադիր տնօրեն Կատերինա Դանեկինան ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր՝ պաշտոնապես մեկնարկելով Բանկի նոր գլխամասի նախագծի իրականացումը։
Evocabank-ի նոր գլխամասը կկառուցվի Երևանի Դեմիրճյան 14 հասցեում և կմիավորի Բանկի բոլոր աշխատակիցներին մեկ ժամանակակից, միջազգային չափանիշներին համապատասխանող աշխատանքային միջավայրում։ Նախագծի իրականացումը վստահված է MVRDV միջազգային ճարտարապետական բյուրոյին։
Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը նշեց. «Այսօր խորհրդանշական օր է Բանկի համար։ Մենք նշում ենք Բանկի զարգացման նոր փուլը։ Բանկի նոր գլխամասը լինելու է միջազգային ստանդարտներին համապատասխանող կենտրոն, որը, վստահ եմ, նոր նշաձող է սահմանելու Երևանի քաղաքաշինական մշակույթում։ Այս նոր կենտրոնը դառնալու է Բանկի նոր խորհրդանիշը, և այս պահն առանձնահատուկ իմաստ ունի, քանի որ այսօր մենք հավաքվել ենք Բանկի ներկայիս՝ շուրջ 35 տարի գործող գլխամասի մոտ։ Մեր գործընկեր Green Rock Management Group-ի հետ մեզ երկար ճանապարհ է սպասվում, և համոզված եմ, որ արդյունքը կգերազանցի սպասելիքները»։
Green Rock Management Group-ի գործադիր տնօրեն Կատերինա Դանեկինան նշեց. «Այսօր կարևոր օր է ինչպես Evocabank-ի, այնպես էլ Green Rock-ի համար։ Մենք նշում ենք Evocabank-ի նոր գլխամասի նախագծի պաշտոնական մեկնարկը Երևանում։ Այս համագործակցության հուշագրի ստորագրումով մենք սկսում ենք նախագծի հաջորդ փուլը, որը հիմնված է ամուր գործընկերության, արդյունավետ համագործակցության, մանրակրկիտ պլանավորման և ընդհանուր արժեքների վրա։ Evocabank-ն ունի իր նոր գլխամասի հստակ տեսլականը՝ ստեղծել ժամանակակից աշխատանքային միջավայր, որն արտացոլում է Բանկի ինքնությունը, աջակցում է աշխատակիցներին և նպաստում Բանկի հետագա զարգացմանը։ Մենք հպարտ ենք, որ ղեկավարում ենք այս նախագծի իրականացումը՝ գաղափարից մինչև շինարարության ավարտ։ Մեզ համար մեծ պատիվ է արժանանալ Evocabank-ի ղեկավարության վստահությանը, որի համար անկեղծ շնորհակալություն ենք հայտնում»։
Միջոցառման ավարտին տեղի ունեցավ նախագծի մեկնարկը խորհրդանշող առաջին քայլը, կապսուլայի մեջ դրվեց Evocabank-ի նոր տեսլականը, որն ընկած է Բանկի նոր գլխամասի և Evocabank-ի ապագա զարգացման հիմքում։

Evocabank и Green Rock запустили проект нового головного офиса банка
Evocabank и Green Rock Management Group подписали меморандум о сотрудничестве, официально запустив проект нового головного офиса банка.
Президент правления Evocabank Карен Егиазарян и генеральный директор Green Rock Management Group Катерина Данекина подписали меморандум о сотрудничестве, официально запустив реализацию проекта нового головного офиса банка.
Новый головной офис Evocabank будет построен по адресу Ереван, улица Демирчяна, 14 и объединит всех сотрудников банка в одном современном рабочем пространстве, соответствующем международным стандартам. Реализация проекта доверена международному архитектурному бюро MVRDV.
Президент правления Evocabank Карен Егиазарян отметил: «Сегодня символичный день для банка. Мы отмечаем новый этап развития банка. Новый головной офис банка станет центром, соответствующим международным стандартам, который, я уверен, задаст новую планку в градостроительной культуре Еревана. Этот новый центр станет новым символом банка, и этот момент имеет особое значение, поскольку мы собрались рядом с нынешним головным офисом, который работает уже около 35 лет. У нас с нашим партнером Green Rock Management Group предстоит долгий путь, и я уверен, что результат превзойдет ожидания».
Генеральный директор Green Rock Management Group Катерина Данекина отметила: «Сегодня важный день как для Evocabank, так и для Green Rock. Мы отмечаем официальный старт проекта нового головного офиса Evocabank в Ереване. Подписанием этого меморандума мы начинаем следующий этап проекта, основанный на прочном партнерстве, эффективном сотрудничестве, тщательном планировании и общих ценностях. У Evocabank есть четкое видение нового головного офиса - создать современное рабочее пространство, которое отражает идентичность банка, поддерживает сотрудников и способствует дальнейшему развитию банка. Мы гордимся тем, что руководим реализацией этого проекта - от идеи до завершения строительства. Для нас большая честь получить доверие руководства Evocabank, за что мы искренне благодарим».
В завершение мероприятия был сделан первый шаг, символизирующий старт проекта, в капсулу была помещена новая концепция Evocabank, которая лежит в основе нового головного офиса банка и будущего развития Evocabank.