Evocabank-ը և Green Rock Management Group-ը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր՝ պաշտոնապես մեկնարկելով Բանկի նոր գլխամասի նախագիծը։
Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը և Green Rock Management Group-ի գործադիր տնօրեն Կատերինա Դանեկինան ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր՝ պաշտոնապես մեկնարկելով Բանկի նոր գլխամասի նախագծի իրականացումը։
Evocabank-ի նոր գլխամասը կկառուցվի Երևանի Դեմիրճյան 14 հասցեում և կմիավորի Բանկի բոլոր աշխատակիցներին մեկ ժամանակակից, միջազգային չափանիշներին համապատասխանող աշխատանքային միջավայրում։ Նախագծի իրականացումը վստահված է MVRDV միջազգային ճարտարապետական բյուրոյին։
Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը նշեց. «Այսօր խորհրդանշական օր է Բանկի համար։ Մենք նշում ենք Բանկի զարգացման նոր փուլը։ Բանկի նոր գլխամասը լինելու է միջազգային ստանդարտներին համապատասխանող կենտրոն, որը, վստահ եմ, նոր նշաձող է սահմանելու Երևանի քաղաքաշինական մշակույթում։ Այս նոր կենտրոնը դառնալու է Բանկի նոր խորհրդանիշը, և այս պահն առանձնահատուկ իմաստ ունի, քանի որ այսօր մենք հավաքվել ենք Բանկի ներկայիս՝ շուրջ 35 տարի գործող գլխամասի մոտ։ Մեր գործընկեր Green Rock Management Group-ի հետ մեզ երկար ճանապարհ է սպասվում, և համոզված եմ, որ արդյունքը կգերազանցի սպասելիքները»։
Green Rock Management Group-ի գործադիր տնօրեն Կատերինա Դանեկինան նշեց. «Այսօր կարևոր օր է ինչպես Evocabank-ի, այնպես էլ Green Rock-ի համար։ Մենք նշում ենք Evocabank-ի նոր գլխամասի նախագծի պաշտոնական մեկնարկը Երևանում։ Այս համագործակցության հուշագրի ստորագրումով մենք սկսում ենք նախագծի հաջորդ փուլը, որը հիմնված է ամուր գործընկերության, արդյունավետ համագործակցության, մանրակրկիտ պլանավորման և ընդհանուր արժեքների վրա։ Evocabank-ն ունի իր նոր գլխամասի հստակ տեսլականը՝ ստեղծել ժամանակակից աշխատանքային միջավայր, որն արտացոլում է Բանկի ինքնությունը, աջակցում է աշխատակիցներին և նպաստում Բանկի հետագա զարգացմանը։ Մենք հպարտ ենք, որ ղեկավարում ենք այս նախագծի իրականացումը՝ գաղափարից մինչև շինարարության ավարտ։ Մեզ համար մեծ պատիվ է արժանանալ Evocabank-ի ղեկավարության վստահությանը, որի համար անկեղծ շնորհակալություն ենք հայտնում»։
Միջոցառման ավարտին տեղի ունեցավ նախագծի մեկնարկը խորհրդանշող առաջին քայլը, կապսուլայի մեջ դրվեց Evocabank-ի նոր տեսլականը, որն ընկած է Բանկի նոր գլխամասի և Evocabank-ի ապագա զարգացման հիմքում։

Evocabank's Chairman Karen Yeghiazaryan and Green Rock Management Group's CEO Katerina Danekina signed the cooperation memorandum, officially starting the implementation of the new bank headquarters project.
The new headquarters of Evocabank will be built at 14 Demirchyan Street, Yerevan, and will unite all bank employees in a modern working environment that meets international standards. The project will be executed by the international architectural firm MVRDV.
Chairman of Evocabank Karen Yeghiazaryan stated: “Today is a symbolic day for the bank. We are marking a new phase in the bank's development. The new headquarters will be a center that meets international standards, which I am sure will set a new benchmark in Yerevan's urban culture. This new center will become the new symbol of the bank, and this moment holds special significance as we gather near the current headquarters, which has been operating for about 35 years. We have a long journey ahead with our partner Green Rock Management Group, and I am confident that the result will exceed expectations.”
CEO of Green Rock Management Group Katerina Danekina noted: “Today is an important day for both Evocabank and Green Rock. We are marking the official launch of the new headquarters project for Evocabank in Yerevan. With the signing of this cooperation memorandum, we are starting the next phase of the project, which is based on strong partnership, effective collaboration, meticulous planning, and shared values. Evocabank has a clear vision for its new headquarters: to create a modern working environment that reflects the bank's identity, supports employees, and contributes to the bank's further development. We are proud to lead the implementation of this project from concept to construction completion. It is a great honor for us to earn the trust of Evocabank's management, for which we sincerely thank them.”
At the end of the event, the first step symbolizing the project's launch took place, with a capsule containing Evocabank's new vision placed inside, which is the foundation for the new headquarters and the future development of Evocabank.