Երևանն ու Թեհրանը քննարկել են Արաքս գետի վրա երկրորդ կամրջի կառուցման նախաձեռնությանը վերաբերող հարցեր, հայտնում է Հայաստանի տարածքային կառավարաման և ենթակառուցվածքների (ՏԿԵ) նախարարությունը:
Իրանում գտնվող ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն ու ԻԻՀ ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարար տիկին Ֆարզանե Սադեղը հանդիպմանը նշել են, որ դրա իրականացումը կբարձրացնի երկու երկրների միջև տրանսպորտային թողունակությունը և կնպաստի տնտեսական համագործակցության հետագա զարգացմանը:
Նրանք պայմանավորվել են ձեռնարկել անհրաժեշտ քայլեր՝ երկու երկրների միջև բեռնափոխադրումների ծավալների ավելացման ուղղությամբ:
Խուդաթյանը գոհունակությամբ արձանագրել է Քաջարան–Ագարակ ճանապարհահատվածի շինարարության առաջընթացը:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ՀՀ ՏԿԵ նախարարի տեղակալ Քրիստինե Ղալեչյանը, որը համակարգում է ճանապարհաշինության ոլորտը, և «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արկադի Չերչինյանը:
Նախօրեին էլ Խուդաթյանը հանդիպել էր Իրանի նավթի նախարար Մոհսեն Փաքնեժադիի հետ: Հանդիպման ժամանակ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ստեղծել համատեղ մասնագիտացված աշխատանքային խումբ, որը կզբաղվի էներգետիկ համագործակցության զարգացման նոր ուղղությունների ուսումնասիրությամբ և համատեղ նախաձեռնությունների մշակմամբ:
Իրանի նախարրարն առաջարկել է նոր առևտրային շրջանակ, որը նպատակ ունի ընդլայնել բնական գազի արտահանումը:

Ереван и Тегеран обсудили вопросы, касающиеся инициативы по строительству второго моста через реку Аракс, сообщает Министерство территориального управления и инфраструктур (ТКЕ) Армении:
Находящийся в Иране министр ТКЕ Давид Худатян и министр дорог и городского строительства Ирана госпожа Фарзане Садех отметили на встрече, что реализация проекта повысит транспортную пропускную способность между двумя странами и будет способствовать дальнейшему развитию экономического сотрудничества:
Они договорились предпринять необходимые шаги для увеличения объемов грузоперевозок между двумя странами:
Худатян с удовлетворением отметил прогресс в строительстве участка дороги Каджаран–Агарак:
На встрече также присутствовали заместитель министра ТКЕ Армении Кристине Галесян, которая курирует сферу дорожного строительства, и исполнительный директор фонда «Дорожный департамент» Аркадий Черчян:
Накануне Худатян встретился с министром нефти Ирана Мохсеном Пакнежади. На встрече было достигнуто соглашение о создании совместной специализированной рабочей группы, которая займется изучением новых направлений развития энергетического сотрудничества и разработкой совместных инициатив:
Иранский министр предложил новую торговую рамку, направленную на расширение экспорта природного газа: