Երևանն ու Թեհրանը քննարկել են Արաքս գետի վրա երկրորդ կամրջի կառուցման նախաձեռնությանը վերաբերող հարցեր, հայտնում է Հայաստանի տարածքային կառավարաման և ենթակառուցվածքների (ՏԿԵ) նախարարությունը:
Իրանում գտնվող ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն ու ԻԻՀ ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարար տիկին Ֆարզանե Սադեղը հանդիպմանը նշել են, որ դրա իրականացումը կբարձրացնի երկու երկրների միջև տրանսպորտային թողունակությունը և կնպաստի տնտեսական համագործակցության հետագա զարգացմանը:
Նրանք պայմանավորվել են ձեռնարկել անհրաժեշտ քայլեր՝ երկու երկրների միջև բեռնափոխադրումների ծավալների ավելացման ուղղությամբ:
Խուդաթյանը գոհունակությամբ արձանագրել է Քաջարան–Ագարակ ճանապարհահատվածի շինարարության առաջընթացը:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ՀՀ ՏԿԵ նախարարի տեղակալ Քրիստինե Ղալեչյանը, որը համակարգում է ճանապարհաշինության ոլորտը, և «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արկադի Չերչինյանը:
Նախօրեին էլ Խուդաթյանը հանդիպել էր Իրանի նավթի նախարար Մոհսեն Փաքնեժադիի հետ: Հանդիպման ժամանակ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ստեղծել համատեղ մասնագիտացված աշխատանքային խումբ, որը կզբաղվի էներգետիկ համագործակցության զարգացման նոր ուղղությունների ուսումնասիրությամբ և համատեղ նախաձեռնությունների մշակմամբ:
Իրանի նախարրարն առաջարկել է նոր առևտրային շրջանակ, որը նպատակ ունի ընդլայնել բնական գազի արտահանումը:

Yerevan and Tehran Discuss Initiative for Second Bridge over Araks River
Yerevan and Tehran discussed issues related to the initiative for building a second bridge over the Araks River, reports the Armenian Ministry of Territorial Administration and Infrastructure (TAI):
In Iran, TAI Minister David Khudatyan and Iran's Minister of Roads and Urban Development, Ms. Farzaneh Sadegh, noted at the meeting that the project's implementation would enhance transport capacity between the two countries and contribute to further economic cooperation:
They agreed to take necessary steps to increase cargo transportation volumes between the two countries:
Khudatyan positively noted the progress in the construction of the Kajaran–Agarak road segment:
Also attending the meeting were the Deputy Minister of TAI of Armenia Kristine Galecyan, who coordinates the road construction sector, and the Executive Director of the Road Department Foundation Arkadi Cherchanyan:
The day before, Khudatyan met with Iran's Minister of Oil Mohsen Paknejadi. During the meeting, an agreement was reached to create a joint specialized working group that will focus on exploring new directions for energy cooperation and developing joint initiatives: