Երևանի և Փարիզի միջև համագործակցության զարգացման հարցեր
Քննարկվել են քաղաքային կառավարման, կայուն զարգացման և մշակութային ոլորտներում համագործակցության հնարավորությունները
Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Արման Խաչատրյանը հանդիպել է Փարիզի քաղաքապետի՝ միջազգային, եվրոպական և Ֆրանկոֆոնիայի հարցերով տեղակալ Օդրի Պյուլվարին։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Երևանի և Փարիզի միջև համագործակցության զարգացմանն ու խորացմանը, ինչպես նաև քաղաքային կառավարման, կայուն զարգացման, բնապահպանության և մշակութային ոլորտներում փոխգործակցության հնարավորություններին վերաբերող հարցեր։
Անդրադարձ է կատարվել նաև առաջիկայում Հայաստանում կայանալիք կարևոր միջազգային միջոցառումներին՝ մասնավորապես Կենսաբազմազանության մասին կոնվենցիայի Կողմերի համաժողովի (COP17) և 2027 թվականի Ֆրանկոֆոնիայի խաղերի նախապատրաստական աշխատանքներին և դրանց շրջանակներում համագործակցությանը։

Посол Армении в Франции Арман Хачатрян встретился с заместителем мэра Парижа по международным, европейским и франкофонским вопросам Одри Пюльвар. В ходе встречи обсуждались вопросы развития и углубления сотрудничества между Ереваном и Парижем, а также возможности взаимодействия в сферах городского управления, устойчивого развития, охраны окружающей среды и культуры.
Также были затронуты важные международные мероприятия, которые будут проходить в Армении, в частности Конференция сторон Конвенции о биологическом разнообразии (COP17) и подготовка к Играм франкофонии 2027 года и сотрудничество в их рамках.