Երևանի և Փարիզի միջև համագործակցության զարգացման հարցեր
Քննարկվել են քաղաքային կառավարման, կայուն զարգացման և մշակութային ոլորտներում համագործակցության հնարավորությունները
Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Արման Խաչատրյանը հանդիպել է Փարիզի քաղաքապետի՝ միջազգային, եվրոպական և Ֆրանկոֆոնիայի հարցերով տեղակալ Օդրի Պյուլվարին։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Երևանի և Փարիզի միջև համագործակցության զարգացմանն ու խորացմանը, ինչպես նաև քաղաքային կառավարման, կայուն զարգացման, բնապահպանության և մշակութային ոլորտներում փոխգործակցության հնարավորություններին վերաբերող հարցեր։
Անդրադարձ է կատարվել նաև առաջիկայում Հայաստանում կայանալիք կարևոր միջազգային միջոցառումներին՝ մասնավորապես Կենսաբազմազանության մասին կոնվենցիայի Կողմերի համաժողովի (COP17) և 2027 թվականի Ֆրանկոֆոնիայի խաղերի նախապատրաստական աշխատանքներին և դրանց շրջանակներում համագործակցությանը։

The Armenian Ambassador to France, Arman Khachatryan, met with Audrey Pulvar, Deputy Mayor of Paris for international, European, and Francophonie affairs. During the meeting, they discussed the development and deepening of cooperation between Yerevan and Paris, as well as opportunities for collaboration in urban management, sustainable development, environmental protection, and cultural sectors.
They also addressed upcoming significant international events to be held in Armenia, particularly the Conference of the Parties to the Convention on Biological Diversity (COP17) and the preparatory work for the 2027 Francophonie Games and cooperation within that framework.