«Երևանի «Արարատ» կոնյակի-գինու-օղու կոմբինատ»-ը հանձնվել է պետության կառավարմանը և պահպանմանը: Հակակոռուպցիոն դատարանի որոշմամբ, կոմբինատը անցել է ՀՀ կառավարման, հաղորդում է Գլխավոր դատախազությունը:
2023-ի հոկտեմբերին Գլխավոր դատախազությունը հայցադիմում էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ ընդդեմ Գագիկ Ծառուկյանի և նրան փոխկապակցված անձանց՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման պահանջի մասին:
Դատախազությունը հիշեցնում է, որ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման հայցադիմումով պահանջում է Գագիկ Ծառուկյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից բռնագանձել մի քանի տասնյակ անշարժ և շարժական գույքեր, իրավաբանական անձանցում մասնակցություն, ընդհանուր դրամական պահանջը կազմում է 105 միլիարդ 865 միլիոն 865 հազար դրամ:
Գագիկ Ծառուկյանը հուլիսի 7-ից կալանավորված է, նրա ընտանիքին պատկանող խոշոր ընկերությունները կապարակնքված են:

News | 2026/08/01 13:03
The Yerevan Ararat Brandy-Wine-Vodka Factory has been handed over to state management. According to a decision by the Anti-Corruption Court, the factory is now under the management of the Republic of Armenia, as reported by the Prosecutor General's Office.
In October 2023, the Prosecutor General's Office filed a lawsuit in the Anti-Corruption Court against Gagik Tsarukyan and related individuals for the confiscation of illegally obtained property.
The Prosecutor's Office reminds that the lawsuit for confiscation of illegally obtained property demands the return of several dozen real estate and movable properties from Gagik Tsarukyan and related individuals, with a total monetary claim of 105 billion 865 million 865 thousand drams.