«Երևանի «Արարատ» կոնյակի-գինու-օղու կոմբինատ»-ը հանձնվել է պետության կառավարմանը և պահպանմանը: Հակակոռուպցիոն դատարանի որոշմամբ, կոմբինատը անցել է ՀՀ կառավարման, հաղորդում է Գլխավոր դատախազությունը:
2023-ի հոկտեմբերին Գլխավոր դատախազությունը հայցադիմում էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ ընդդեմ Գագիկ Ծառուկյանի և նրան փոխկապակցված անձանց՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման պահանջի մասին:
Դատախազությունը հիշեցնում է, որ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման հայցադիմումով պահանջում է Գագիկ Ծառուկյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից բռնագանձել մի քանի տասնյակ անշարժ և շարժական գույքեր, իրավաբանական անձանցում մասնակցություն, ընդհանուր դրամական պահանջը կազմում է 105 միլիարդ 865 միլիոն 865 հազար դրամ:
Գագիկ Ծառուկյանը հուլիսի 7-ից կալանավորված է, նրա ընտանիքին պատկանող խոշոր ընկերությունները կապարակնքված են:

Коньячно-винно-водочный комбинат «Арарат» в Ереване передан в управление государства
Коньячно-винно-водочный комбинат «Арарат» в Ереване передан в управление государства. По решению Антикоррупционного суда, комбинат передан в управление РА, сообщает Генеральная прокуратура.
В октябре 2023 года Генеральная прокуратура подала иск в Антикоррупционный суд против Гагика Царукяна и связанных с ним лиц о конфискации имущества с незаконным происхождением.
Прокуратура напоминает, что иск о конфискации имущества с незаконным происхождением требует от Гагика Царукяна и связанных с ним лиц вернуть несколько десятков объектов недвижимости и движимого имущества, участие в юридических лицах, общая денежная сумма составляет 105 миллиардов 865 миллионов 865 тысяч драмов.