Empery Digital ընկերությունը վաճառել է BTC-ի իր կուտակածի կեսը
Empery Digital (EMPD) ընկերությունը երեկ հայտարարեց, որ վաճառել է 1,400 բիթքոյն՝ յուրաքանչյուրն արժեցել է $62,200, ինչը ընդհանուր առմամբ կազմել է $87.1 միլիոն:
Այս գումարը կուղղվի Միջին Արևմուտքում AI տվյալների կենտրոնի ֆինանսավորմանը:
Ընկերությունը դեռ պահպանում է 1,514 բիթքոյն, սակայն չի նախատեսում ավելացնել նոր և կարող է վաճառել լրացուցիչ արժույթներ՝ այլ հնարավորություններ ֆինանսավորելու համար:
Empery Digital-ը (EMPD) ուրբաթ օրը հայտարարեց 1,400 բիթքոյնի վաճառքի մասին՝ յուրաքանչյուրն արժեցել է $62,200, ինչը ընդհանուր առմամբ կազմել է $87.1 միլիոն:
Հուլիսի սկզբին ընկերությունը հայտնել էր, որ $65 միլիոն է անհրաժեշտ Միջին Արևմուտքում գտնվող օբյեկտի 25%-ի սեփականությունը ձեռք բերելու համար, որը կվերածվի AI տվյալների կենտրոնի:
Empery-ն եղել է 2025 թվականի թվային ակտիվների ամբարտակային ընկերությունների արագ ձևավորված SPAC գործարքների շարքում: Խումբը չի ունեցել հաջողություններ, քանի որ մեծամասնությունը տեսել է բաժնետոմսերի գների 90%-ից ավելի անկում 2025 թվականի բարձրերից:
Ինչպես կարող է լինել բիթքոյնի և կրիպտոարժույթների հատման գործընթացի մի մասը, այս ընկերությունների աճող խումբը դարձել է թվային ակտիվների վաճառող:
Empery-ն շարունակում է պահել 1,514 բիթքոյն, սակայն ասել է, որ չի նախատեսում ավելացնել նոր և կարող է վաճառել լրացուցիչ BTC՝ այլ հնարավորություններ ֆինանսավորելու համար:
«Գալիս է, մենք նախատեսում ենք շարունակել կապիտալը հատկացնել նման hyperscaler-կենտրոնացված հնարավորություններին»,- ասաց համահիմնադիր Ռայան Լեյն:

Empery Digital (EMPD) announced yesterday that it sold 1,400 bitcoins for $62,200 each, generating $87.1 million in proceeds:
The funds will go towards financing an AI data center in the Midwest:
The company still holds 1,514 bitcoins but does not intend to purchase more and may sell additional coins as opportunities arise:
Empery Digital (EMPD) on Friday announced the sale of 1,400 bitcoins for $62,200 each, generating $87.1 million in proceeds:
Earlier in July, the company stated it would need $65 million to close its 25% ownership in a group acquiring a Midwest facility to be converted into an AI data center:
Empery was among the hastily formed SPAC deals during the 2025 digital asset treasury company frenzy. The results for the group haven't been pretty, with most seeing share prices collapse by 90% or more from the 2025 highs:
In what could be part of the bottoming process for bitcoin and crypto, a growing group of these companies has become sellers of the digital assets they acquired in 2025:
Empery continues to hold 1,514 bitcoins but said it has no plans to accumulate more and may sell additional BTC to fund other opportunities:
"Going forward, we plan to continue to allocate capital to similar hyperscaler-anchored opportunities," said co-CEO Ryan Lane: