Empery Digital ընկերությունը վաճառել է BTC-ի իր կուտակածի կեսը
Empery Digital (EMPD) ընկերությունը երեկ հայտարարեց, որ վաճառել է 1,400 բիթքոյն՝ յուրաքանչյուրն արժեցել է $62,200, ինչը ընդհանուր առմամբ կազմել է $87.1 միլիոն:
Այս գումարը կուղղվի Միջին Արևմուտքում AI տվյալների կենտրոնի ֆինանսավորմանը:
Ընկերությունը դեռ պահպանում է 1,514 բիթքոյն, սակայն չի նախատեսում ավելացնել նոր և կարող է վաճառել լրացուցիչ արժույթներ՝ այլ հնարավորություններ ֆինանսավորելու համար:
Empery Digital-ը (EMPD) ուրբաթ օրը հայտարարեց 1,400 բիթքոյնի վաճառքի մասին՝ յուրաքանչյուրն արժեցել է $62,200, ինչը ընդհանուր առմամբ կազմել է $87.1 միլիոն:
Հուլիսի սկզբին ընկերությունը հայտնել էր, որ $65 միլիոն է անհրաժեշտ Միջին Արևմուտքում գտնվող օբյեկտի 25%-ի սեփականությունը ձեռք բերելու համար, որը կվերածվի AI տվյալների կենտրոնի:
Empery-ն եղել է 2025 թվականի թվային ակտիվների ամբարտակային ընկերությունների արագ ձևավորված SPAC գործարքների շարքում: Խումբը չի ունեցել հաջողություններ, քանի որ մեծամասնությունը տեսել է բաժնետոմսերի գների 90%-ից ավելի անկում 2025 թվականի բարձրերից:
Ինչպես կարող է լինել բիթքոյնի և կրիպտոարժույթների հատման գործընթացի մի մասը, այս ընկերությունների աճող խումբը դարձել է թվային ակտիվների վաճառող:
Empery-ն շարունակում է պահել 1,514 բիթքոյն, սակայն ասել է, որ չի նախատեսում ավելացնել նոր և կարող է վաճառել լրացուցիչ BTC՝ այլ հնարավորություններ ֆինանսավորելու համար:
«Գալիս է, մենք նախատեսում ենք շարունակել կապիտալը հատկացնել նման hyperscaler-կենտրոնացված հնարավորություններին»,- ասաց համահիմնադիր Ռայան Լեյն:

Компания Empery Digital (EMPD) вчера объявила о продаже 1,400 биткойнов по цене $62,200 каждый, что принесло $87.1 миллиона:
Эти средства будут направлены на финансирование AI-центра обработки данных на Среднем Западе:
Компания все еще владеет 1,514 биткойнами, но не намерена покупать больше и может продать дополнительные монеты по мере появления возможностей:
Empery Digital (EMPD) в пятницу объявила о продаже 1,400 биткойнов по цене $62,200 каждый, что принесло $87.1 миллиона:
Ранее в июле компания сообщила, что ей нужно $65 миллионов, чтобы завершить 25% долю в группе, приобретающей объект на Среднем Западе, который будет преобразован в AI-центр обработки данных:
Empery была среди спешно сформированных SPAC-сделок во время 2025 года, когда возникла лихорадка цифровых активов. Результаты группы не были хорошими, большинство акций упали на 90% и более с пиков 2025 года:
В том, что может быть частью процесса дна для биткойна и криптовалют, растущая группа этих компаний стала продавцами цифровых активов, которые они приобрели в 2025 году:
Empery продолжает держать 1,514 биткойнов, но заявила, что не планирует накапливать больше и может продать дополнительные BTC для финансирования других возможностей:
«В будущем мы планируем продолжать выделять капитал на аналогичные возможности, связанные с гиперскейлерами», - сказал со-генеральный директор Райан Лейн: