Ռուսաստանի դեմ Եվրամիության պատժամիջոցների 21-րդ փաթեթի վրա աշխատանքում դեռևս մնում են չլուծված հարցեր։ Այս մասին հուլիսի 13-ին հայտարարել է ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալասը:
«Այսօր մենք ակնկալում ենք համաձայնության հասնել 250 անձանց և կազմակերպությունների ցուցակագրման շուրջ, և միաժամանակ աշխատում ենք պատժամիջոցների 21-րդ փաթեթի ուղղությամբ, որի վերաբերյալ դեռևս համաձայնություն չունենք։
Սա մինչ այժմ մեր իրականացրած ամենամեծ թվով ընդգրկումներն են պատժամիջոցների ցուցակներում։ Դա նաև արձագանք է վերջին շրջանում Ռուսաստանի կողմից քաղաքացիական բնակչության դեմ իրականացված հարձակումներին», – Բրյուսելում լրագրողներին ասել է Կալասը՝ ժամանելով ԵՄ երկրների ԱԳՆ ղեկավարների հանդիպմանը։

EU Continues Work on 21st Package of Anti-Russian Sanctions
Work on the 21st package of sanctions against Russia continues, with unresolved issues remaining. This was stated on July 13 by the EU's High Representative for Foreign Affairs and Security Policy, Kaia Kallas.
“Today we expect to reach an agreement on the listing of 250 individuals and organizations, and at the same time we are working on the 21st package of sanctions, for which we still do not have agreement.
This is the largest number of inclusions in the sanctions lists we have implemented so far. It is also a response to recent attacks by Russia on the civilian population,” Kallas told reporters in Brussels upon arrival at the meeting of EU foreign ministers.