ԱԺ 9-րդ գումարման անդրանիկ նիստի ընդմիջման ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում Էդգար Ղազարյանը բացատրեց, թե ինչով էր պայմանավորված ՔՊ-ական պատգամավորների կողմից բուռն ընդունելության ու ծափահարությունների արժանանալը: «Նրանց մեծ մասին մշակել եմ, ինձ թվում է՝ նրանց ոգևորությունը մշակման արդյունք էր: Իմ կլիենտներն են: Բացի դա, ես ՔՊ-ի ներսում ներքին խմբակցություն էլ ունեմ»,- ասաց Ղազարյանը:
Նա հավելեց, որ իր հաճախորդներից են նաև Արթուր Հովհաննիսյանը և Ռուստամ Բաքոյանը, որոնց վերաբերյալ վարույթներ են սկսվել:
Ղազարյանը նաև անդրադարձավ ՔՊ-ի ԱԺ նախագահի թեկնածուի առաջարկին՝ «եկեք բարեկիրթ աշխատենք ու կառուցողական լինենք», նշելով, որ «Նիկոլ Փաշինյանին հեռացնելու օրակարգը մեր գլխավոր խնդիրն է»:

Во время перерыва на первом заседании 9-го созыва парламента Эдгар Газарян объяснил журналистам, чем была вызвана бурная реакция и аплодисменты депутатов от КП. «Я работал с большинством из них, и, мне кажется, их энтузиазм был результатом этой работы. Они мои клиенты. Кроме того, у меня есть внутренняя фракция в КП», - сказал Газарян.
Он добавил, что среди его клиентов также Артур Ованисян и Рустам Бакоян, в отношении которых были начаты уголовные дела.
Газарян также прокомментировал предложение кандидата на пост председателя НС от КП «давайте работать вежливо и конструктивно», отметив, что «основной задачей является отстранение Никола Пашиняна».