ԱԺ 9-րդ գումարման անդրանիկ նիստի ընդմիջման ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում Էդգար Ղազարյանը բացատրեց, թե ինչով էր պայմանավորված ՔՊ-ական պատգամավորների կողմից բուռն ընդունելության ու ծափահարությունների արժանանալը: «Նրանց մեծ մասին մշակել եմ, ինձ թվում է՝ նրանց ոգևորությունը մշակման արդյունք էր: Իմ կլիենտներն են: Բացի դա, ես ՔՊ-ի ներսում ներքին խմբակցություն էլ ունեմ»,- ասաց Ղազարյանը:
Նա հավելեց, որ իր հաճախորդներից են նաև Արթուր Հովհաննիսյանը և Ռուստամ Բաքոյանը, որոնց վերաբերյալ վարույթներ են սկսվել:
Ղազարյանը նաև անդրադարձավ ՔՊ-ի ԱԺ նախագահի թեկնածուի առաջարկին՝ «եկեք բարեկիրթ աշխատենք ու կառուցողական լինենք», նշելով, որ «Նիկոլ Փաշինյանին հեռացնելու օրակարգը մեր գլխավոր խնդիրն է»:

During the break of the inaugural session of the 9th convocation of the National Assembly, Edgar Ghazaryan explained to journalists the reason behind the enthusiastic reception and applause from the CP deputies. "I have worked with most of them, and I believe their enthusiasm was a result of that work. They are my clients. Additionally, I have an internal faction within the CP," Ghazaryan said.
He added that among his clients are Arthur Hovhannisyan and Rustam Bakoyan, regarding whom criminal proceedings have been initiated.
Ghazaryan also responded to the proposal from the CP's candidate for the position of NA president to "let's work politely and constructively," stating that "the main agenda is to remove Nikol Pashinyan."