Դոլարն ու ոսկու գինը նվազել են, եվրոն՝ աճել
ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ օգոստոսի 03-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են. ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքը նվազել է 0.22 դրամով և կազմել 365.98 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքը նվազել է 0.0426 դրամով և կազմել 4.5639 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքն աճել է 0.63 դրամով և կազմել 421.76 դրամ. Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքը նվազել է 0.11 դրամով և կազմել 452.44 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքն աճել է 0.4 դրամով և կազմել 492.65 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքն աճել է 0.02 դրամով և կազմել 139.54 դրամ. Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքը նվազել է 0.00001 դրամով և կազմել 0.026618 դրամ՝ 100 ռիալի համար. Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքն աճել է 0.0021 դրամով և կազմել 3.8419 դրամ:
ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքը նվազել է 0.06 դրամով և կազմել 99.641 դրամ. Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքը նվազել է 0.043 դրամով և կազմել 54.198 դրամ. Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքն աճել է 0.454 դրամով և կազմել 23.342 դրամ:
Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքը նվազել է 0.025 դրամով և կազմել 46.666 դրամ. Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքը նվազել է 0.0147 դրամով և կազմել 7.7146 դրամ՝ 10 տենգեի համար. Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքը նվազել է 0.0025 դրամով և կազմել 4.1874 դրամ. Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքն աճել է 0.25 դրամով և կազմել 125.95 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա ոսկու (XAU) գինը նվազել է 1023 դրամով և կազմել 47,379.00 դրամ, իսկ Արծաթի (XAG) գինը նվազել է 4.3 դրամով և կազմել 679.22 դրամ:

Центральный банк Армении сообщил «Бизнес 24», что 3 августа курсы армянского драма, установленные банком, следующие: курс доллара США (USD) снизился на 0.22 драма и составил 365.98 драма, а курс российского рубля (RUR) снизился на 0.0426 драма и составил 4.5639 драма:
В то же время курс евро (EUR) вырос на 0.63 драма и составил 421.76 драма. Курс швейцарского франка (CHF) снизился на 0.11 драма и составил 452.44 драма, а курс британского фунта (GBP) вырос на 0.4 драма и составил 492.65 драма:
Курс грузинского лари (GEL) вырос на 0.02 драма и составил 139.54 драма. Курс иранского риала (IRR) снизился на 0.00001 драма и составил 0.026618 драма за 100 риалов. Курс индийской рупии (INR) вырос на 0.0021 драма и составил 3.8419 драма:
Курс дирхама ОАЭ (AED) снизился на 0.06 драма и составил 99.641 драма. Курс китайского юаня (CNY) снизился на 0.043 драма и составил 54.198 драма. Курс японской иены (JPY) вырос на 0.454 драма и составил 23.342 драма:
Курс гонконгского доллара (HKD) снизился на 0.025 драма и составил 46.666 драма. Курс казахстанского тенге (KZT) снизился на 0.0147 драма и составил 7.7146 драма за 10 тенге. Курс киргизского сома (KGS) снизился на 0.0025 драма и составил 4.1874 драма. Курс белорусского рубля (BYN) вырос на 0.25 драма и составил 125.95 драма:
Что касается драгоценных металлов, то цена золота (XAU) снизилась на 1023 драма и составила 47,379.00 драма, а цена серебра (XAG) снизилась на 4.3 драма и составила 679.22 драма: