ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ հուլիսի 22-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են. ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքն աճել է 0.21 դրամով և կազմել 366.89 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքն աճել է 0.0289 դրամով և կազմել 4.6857 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքը նվազել է 0.39 դրամով և կազմել 418.36 դրամ: Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքը նվազել է 1.19 դրամով և կազմել 451.45 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքը նվազել է 1.44 դրամով և կազմել 490.57 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքն աճել է 0.09 դրամով և կազմել 139.59 դրամ: Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքն աճել է 0.00002 դրամով և կազմել 0.026687 դրամ՝ 100 ռիալի համար: Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքը նվազել է 0.0065 դրամով և կազմել 3.803 դրամ:
ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքն աճել է 0.057 դրամով և կազմել 99.888 դրամ. Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքը նվազել է 0.026 դրամով և կազմել 54.169 դրամ:
Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքը նվազել է 0.035 դրամով և կազմել 22.506 դրամ. Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքն աճել է 0.034 դրամով և կազմել 46.795 դրամ:
Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքն աճել է 0.0135 դրամով և կազմել 7.8462 դրամ` 10 տենգեի համար. Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքն աճել է 0.0043 դրամով և կազմել 4.1975 դրամ. Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքն աճել է 0.04 դրամով և կազմել 126.84 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա ոսկու (XAU) գինն աճել է 602 դրամով և կազմել 47,800.00 դրամ, իսկ Արծաթի (XAG) գինն աճել է 24.91 դրամով և կազմել 694.65 դրամ:

Курс доллара и цена золота выросли. ЦБ РА, 22/07/2026
Центральный банк Армении сообщает «Бизнес 24», что 22 июля курсы армянского драма, установленные банком, следующие: курс доллара США (USD) увеличился на 0.21 драма и составил 366.89 драма, а курс российского рубля (RUR) увеличился на 0.0289 драма и составил 4.6857 драма:
В то же время курс евро (EUR) снизился на 0.39 драма и составил 418.36 драма. Курс швейцарского франка (CHF) снизился на 1.19 драма и составил 451.45 драма, а курс британского фунта (GBP) снизился на 1.44 драма и составил 490.57 драма:
Курс грузинского лари (GEL) увеличился на 0.09 драма и составил 139.59 драма. Курс иранского риала (IRR) увеличился на 0.00002 драма и составил 0.026687 драма за 100 риалов. Курс индийской рупии (INR) снизился на 0.0065 драма и составил 3.803 драма:
Курс дирхама ОАЭ (AED) увеличился на 0.057 драма и составил 99.888 драма. Курс китайского юаня (CNY) снизился на 0.026 драма и составил 54.169 драма:
Курс японской иены (JPY) снизился на 0.035 драма и составил 22.506 драма. Курс гонконгского доллара (HKD) увеличился на 0.034 драма и составил 46.795 драма:
Курс казахского тенге (KZT) увеличился на 0.0135 драма и составил 7.8462 драма за 10 тенге. Курс киргизского сома (KGS) увеличился на 0.0043 драма и составил 4.1975 драма. Курс белорусского рубля (BYN) увеличился на 0.04 драма и составил 126.84 драма:
Что касается драгоценных металлов, то цена золота (XAU) увеличилась на 602 драма и составила 47,800.00 драма, а цена серебра (XAG) увеличилась на 24.91 драма и составила 694.65 драма.