ՀՀ կենտրոնական բանկը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 31-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են: ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքը նվազել է 0.43 դրամով և կազմել 366.2 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքն աճել է 0.0345 դրամով և կազմել 4.6065 դրամ:
Եվրոյի (EUR) փոխարժեքն աճել է 0.46 դրամով և կազմել 421.13 դրամ, իսկ շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքն աճել է 1.42 դրամով և կազմել 452.55 դրամ: Բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքն աճել է 1.15 դրամով և կազմել 492.25 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքը նվազել է 0.12 դրամով և կազմել 139.52 դրամ, իսկ իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքը նվազել է 0.00003 դրամով և կազմել 0.026632 դրամ՝ 100 ռիալի համար:
Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքն աճել է 0.0101 դրամով և կազմել 3.8398 դրամ, իսկ ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքը նվազել է 0.117 դրամով և կազմել 99.701 դրամ:
Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքը նվազել է 0.033 դրամով և կազմել 54.241 դրամ, իսկ ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքն աճել է 0.372 դրամով և կազմել 22.888 դրամ:
Թանկարժեք մետաղների գների մասին, ոսկու (XAU) գինն աճել է 1242 դրամով և կազմել 48,402.00 դրամ, իսկ արծաթի (XAG) գինն աճել է 6.98 դրամով և կազմել 683.52 դրամ:

Центральный банк Армении сообщает, что на 31 июля установлены следующие курсы армянского драма. Курс доллара США (USD) снизился на 0.43 драма и составил 366.2 драма, в то время как курс российского рубля (RUR) увеличился на 0.0345 драма и составил 4.6065 драма:
Курс евро (EUR) увеличился на 0.46 драма и составил 421.13 драма, а курс швейцарского франка (CHF) увеличился на 1.42 драма и составил 452.55 драма. Курс британского фунта (GBP) увеличился на 1.15 драма и составил 492.25 драма:
Курс грузинского лари (GEL) снизился на 0.12 драма и составил 139.52 драма, а курс иранского риала (IRR) снизился на 0.00003 драма и составил 0.026632 драма за 100 риалов:
Курс индийской рупии (INR) увеличился на 0.0101 драма и составил 3.8398 драма, а курс дирхама ОАЭ (AED) снизился на 0.117 драма и составил 99.701 драма:
Курс китайского юаня (CNY) снизился на 0.033 драма и составил 54.241 драма, а курс японской иены (JPY) увеличился на 0.372 драма и составил 22.888 драма:
Что касается цен на драгоценные металлы, то цена золота (XAU) увеличилась на 1242 драма и составила 48,402.00 драма, а цена серебра (XAG) увеличилась на 6.98 драма и составила 683.52 драма.