Դոլարը, եվրոն և ոսկու գինը նվազել են
ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ հուլիսի 24-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են. ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքը նվազել է 0.08 դրամով և կազմել 365.87 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքն աճել է 0.0228 դրամով և կազմել 4.6763 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքը նվազել է 0.86 դրամով և կազմել 416.43 դրամ: Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքը նվազել է 1.03 դրամով և կազմել 447.93 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքը նվազել է 1.72 դրամով և կազմել 487.41 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքը նվազել է 0.04 դրամով և կազմել 139.27 դրամ: Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքը նվազել է 0.00001 դրամով և կազմել 0.026608 դրամ՝ 100 ռիալի համար: Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքը նվազել է 0.0006 դրամով և կազմել 3.7899 դրամ:
ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքը նվազել է 0.021 դրամով և կազմել 99.611 դրամ: Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքը նվազել է 0.029 դրամով և կազմել 54.023 դրամ: Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքը նվազել է 0.062 դրամով և կազմել 22.338 դրամ:
Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքը նվազել է 0.014 դրամով և կազմել 46.655 դրամ: Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքը նվազել է 0.1386 դրամով և կազմել 7.6792 դրամ՝ 10 տենգեի համար: Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքը նվազել է 0.0009 դրամով և կազմել 4.1842 դրամ. Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքն աճել է 0.21 դրամով և կազմել 126.8 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա ոսկու (XAU) գինը նվազել է 1307 դրամով և կազմել 47,580.00 դրամ, իսկ Արծաթի (XAG) գինը նվազել է 8.15 դրամով և կազմել 690.02 դրամ:

Доллар, евро и цена золота снизились
Центральный банк Армении сообщает изданию «Бизнес 24», что на 24 июля установлены следующие курсы армянского драма. Курс доллара США (USD) снизился на 0.08 драма и составил 365.87 драма, в то время как курс российского рубля (RUR) увеличился на 0.0228 драма и составил 4.6763 драма:
В то же время курс евро (EUR) снизился на 0.86 драма и составил 416.43 драма. Курс швейцарского франка (CHF) снизился на 1.03 драма и составил 447.93 драма, а курс британского фунта (GBP) снизился на 1.72 драма и составил 487.41 драма:
Курс грузинского лари (GEL) снизился на 0.04 драма и составил 139.27 драма. Курс иранского риала (IRR) снизился на 0.00001 драма и составил 0.026608 драма за 100 риалов. Курс индийской рупии (INR) снизился на 0.0006 драма и составил 3.7899 драма:
Курс дирхама ОАЭ (AED) снизился на 0.021 драма и составил 99.611 драма. Курс китайского юаня (CNY) снизился на 0.029 драма и составил 54.023 драма. Курс японской иены (JPY) снизился на 0.062 драма и составил 22.338 драма:
Курс гонконгского доллара (HKD) снизился на 0.014 драма и составил 46.655 драма. Курс казахского тенге (KZT) снизился на 0.1386 драма и составил 7.6792 драма за 10 тенге. Курс киргизского сома (KGS) снизился на 0.0009 драма и составил 4.1842 драма. Курс белорусского рубля (BYN) увеличился на 0.21 драма и составил 126.8 драма:
Что касается драгоценных металлов, то цена золота (XAU) снизилась на 1307 драмов и составила 47,580.00 драмов, а цена серебра (XAG) снизилась на 8.15 драмов и составила 690.02 драмов: