Դոլարը և ոսկու գինը նվազել են, եվրոն՝ աճել
ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ հուլիսի 29-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են. ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքը նվազել է 0.34 դրամով և կազմել 366.2 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքը նվազել է 0.0512 դրամով և կազմել 4.6098 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքն աճել է 0.57 դրամով և կազմել 416.96 դրամ: Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքը նվազել է 0.31 դրամով և կազմել 446.64 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքը նվազել է 0.02 դրամով և կազմել 486.75 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքը նվազել է 0.13 դրամով և կազմել 139.47 դրամ: Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքը նվազել է 0.00002 դրամով և կազմել 0.026638 դրամ՝ 100 ռիալի համար. Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքը նվազել է 0.0004 դրամով և կազմել 3.8259 դրամ:
ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքը նվազել է 0.092 դրամով և կազմել 99.701 դրամ: Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքը նվազել է 0.018 դրամով և կազմել 54.115 դրամ. Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքն աճել է 0.017 դրամով և կազմել 22.377 դրամ:
Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքը նվազել է 0.051 դրամով և կազմել 46.693 դրամ: Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքը նվազել է 0.0012 դրամով և կազմել 7.6797 դրամ՝ 10 տենգեի համար. Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքն աճել է 0.0062 դրամով և կազմել 4.1893 դրամ:
Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքը նվազել է 0.33 դրամով և կազմել 126.82 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա ոսկու (XAU) գինը նվազել է 666 դրամով և կազմել 47,356.00 դրամ, իսկ Արծաթի (XAG) գինը նվազել է 22.6 դրամով և կազմել 673.10 դրամ:

Доллар и цена на золото снизились, евро вырос
Центральный банк Армении сообщает «Бизнес 24», что 29 июля установленные обменные курсы армянского драма следующие: курс доллара США (USD) снизился на 0.34 драма и составил 366.2 драма, а курс российского рубля (RUR) снизился на 0.0512 драма и составил 4.6098 драма.
В то же время курс евро (EUR) увеличился на 0.57 драма и составил 416.96 драма. Курс швейцарского франка (CHF) снизился на 0.31 драма и составил 446.64 драма, а курс британского фунта (GBP) снизился на 0.02 драма и составил 486.75 драма.
Курс грузинского лари (GEL) снизился на 0.13 драма и составил 139.47 драма. Курс иранского риала (IRR) снизился на 0.00002 драма и составил 0.026638 драма за 100 риалов. Курс индийской рупии (INR) снизился на 0.0004 драма и составил 3.8259 драма.
Курс дирхама ОАЭ (AED) снизился на 0.092 драма и составил 99.701 драма. Курс китайского юаня (CNY) снизился на 0.018 драма и составил 54.115 драма. Курс японской иены (JPY) увеличился на 0.017 драма и составил 22.377 драма.
Курс гонконгского доллара (HKD) снизился на 0.051 драма и составил 46.693 драма. Курс казахского тенге (KZT) снизился на 0.0012 драма и составил 7.6797 драма за 10 тенге. Курс киргизского сома (KGS) увеличился на 0.0062 драма и составил 4.1893 драма.
Курс белорусского рубля (BYN) снизился на 0.33 драма и составил 126.82 драма.
Что касается драгоценных металлов, то цена на золото (XAU) снизилась на 666 драмов и составила 47,356.00 драмов, а цена на серебро (XAG) снизилась на 22.6 драмов и составила 673.10 драмов.