Դոլարը և եվրոն նվազել են, ոսկու գինը՝ աճել. ՀՀ ԿԲ, 28/07/2026
ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ հուլիսի 28-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են. ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքը նվազել է 0.18 դրամով և կազմել 366.54 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքը նվազել է 0.0442 դրամով և կազմել 4.661 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքը նվազել է 1.52 դրամով և կազմել 416.39 դրամ: Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքը նվազել է 3.07 դրամով և կազմել 446.95 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքը նվազել է 1.74 դրամով և կազմել 486.77 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքն աճել է 0.02 դրամով և կազմել 139.6 դրամ: Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքը նվազել է 0.00001 դրամով և կազմել 0.026658 դրամ՝ 100 ռիալի համար. Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքն աճել է 0.0137 դրամով և կազմել 3.8263 դրամ:
ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքը նվազել է 0.049 դրամով և կազմել 99.793 դրամ: Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքը նվազել է 0.066 դրամով և կազմել 54.133 դրամ. Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքը նվազել է 0.057 դրամով և կազմել 22.36 դրամ:
Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքը նվազել է 0.02 դրամով և կազմել 46.744 դրամ: Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքը նվազել է 0.0431 դրամով և կազմել 7.6809 դրամ՝ 10 տենգեի համար. Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքը նվազել է 0.0124 դրամով և կազմել 4.1831 դրամ. Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքը նվազել է 0.16 դրամով և կազմել 127.15 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա ոսկու (XAU) գինն աճել է 67 դրամով և կազմել 48,022.00 դրամ, իսկ Արծաթի (XAG) գինն աճել է 8.03 դրամով և կազմել 695.70 դրամ:

Центральный банк Армении сообщает «Бизнес 24», что на 28 июля установлены следующие курсы армянского драма. Курс доллара США (USD) снизился на 0.18 драма и составил 366.54 драма, а курс российского рубля (RUR) снизился на 0.0442 драма и составил 4.661 драма:
В то же время курс евро (EUR) снизился на 1.52 драма и составил 416.39 драма. Курс швейцарского франка (CHF) снизился на 3.07 драма и составил 446.95 драма, а курс британского фунта (GBP) снизился на 1.74 драма и составил 486.77 драма:
Курс грузинского лари (GEL) увеличился на 0.02 драма и составил 139.6 драма. Курс иранского риала (IRR) снизился на 0.00001 драма и составил 0.026658 драма за 100 риалов. Курс индийской рупии (INR) увеличился на 0.0137 драма и составил 3.8263 драма:
Курс дирхама ОАЭ (AED) снизился на 0.049 драма и составил 99.793 драма. Курс китайского юаня (CNY) снизился на 0.066 драма и составил 54.133 драма. Курс японской иены (JPY) снизился на 0.057 драма и составил 22.36 драма:
Курс гонконгского доллара (HKD) снизился на 0.02 драма и составил 46.744 драма. Курс казахского тенге (KZT) снизился на 0.0431 драма и составил 7.6809 драма за 10 тенге. Курс киргизского сома (KGS) снизился на 0.0124 драма и составил 4.1831 драма. Курс белорусского рубля (BYN) снизился на 0.16 драма и составил 127.15 драма:
Что касается драгоценных металлов, то цена золота (XAU) увеличилась на 67 драмов и составила 48,022.00 драм, а цена серебра (XAG) увеличилась на 8.03 драма и составила 695.70 драма: