ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ հուլիսի 23-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են. ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքը նվազել է 0.94 դրամով և կազմել 365.95 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքը նվազել է 0.0322 դրամով և կազմել 4.6535 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքը նվազել է 1.07 դրամով և կազմել 417.29 դրամ: Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքը նվազել է 2.49 դրամով և կազմել 448.96 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքը նվազել է 1.44 դրամով և կազմել 489.13 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքը նվազել է 0.28 դրամով և կազմել 139.31 դրամ: Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքը նվազել է 0.00007 դրամով և կազմել 0.026615 դրամ՝ 100 ռիալի համար. Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքը նվազել է 0.0125 դրամով և կազմել 3.7905 դրամ:
ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքը նվազել է 0.256 դրամով և կազմել 99.632 դրամ: Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքը նվազել է 0.117 դրամով և կազմել 54.052 դրամ: Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքը նվազել է 0.106 դրամով և կազմել 22.4 դրամ:
Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքը նվազել է 0.126 դրամով և կազմել 46.669 դրամ: Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքը նվազել է 0.0284 դրամով և կազմել 7.8178 դրամ՝ 10 տենգեի համար: Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքը նվազել է 0.0124 դրամով և կազմել 4.1851 դրամ: Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքը նվազել է 0.25 դրամով և կազմել 126.59 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա ոսկու (XAU) գինն աճել է 1087 դրամով և կազմել 48,887.00 դրամ, իսկ Արծաթի (XAG) գինն աճել է 3.52 դրամով և կազմել 698.17 դրամ:

Доллар и евро упали, цена на золото выросла
Центральный банк Армении сообщает «Бизнес 24», что на 23 июля установлены следующие курсы армянского драма. Курс доллара США (USD) снизился на 0.94 драма и составил 365.95 драма, а курс российского рубля (RUR) снизился на 0.0322 драма и составил 4.6535 драма:
В то же время курс евро (EUR) снизился на 1.07 драма и составил 417.29 драма. Курс швейцарского франка (CHF) снизился на 2.49 драма и составил 448.96 драма, а курс британского фунта (GBP) снизился на 1.44 драма и составил 489.13 драма:
Курс грузинского лари (GEL) снизился на 0.28 драма и составил 139.31 драма. Курс иранского риала (IRR) снизился на 0.00007 драма и составил 0.026615 драма за 100 риалов. Курс индийской рупии (INR) снизился на 0.0125 драма и составил 3.7905 драма:
Курс дирхама ОАЭ (AED) снизился на 0.256 драма и составил 99.632 драма. Курс китайского юаня (CNY) снизился на 0.117 драма и составил 54.052 драма. Курс японской иены (JPY) снизился на 0.106 драма и составил 22.4 драма:
Курс гонконгского доллара (HKD) снизился на 0.126 драма и составил 46.669 драма. Курс казахского тенге (KZT) снизился на 0.0284 драма и составил 7.8178 драма за 10 тенге. Курс киргизского сома (KGS) снизился на 0.0124 драма и составил 4.1851 драма. Курс белорусского рубля (BYN) снизился на 0.25 драма и составил 126.59 драма:
Что касается драгоценных металлов, то цена на золото (XAU) увеличилась на 1087 драмов и составила 48,887.00 драмов, а цена на серебро (XAG) увеличилась на 3.52 драма и составила 698.17 драма: