Հուլիսի 31-ից օգոստոսի 1-ը ՀՀ դեսպան Վահագն Աֆյանը մասնակցել է Հնդկաստանի Հայդերաբադ քաղաքում կայացած գործարար հավաքին, որի ընթացքում ներկայացվել են Հայաստանի տնտեսական ընթացիկ ցուցանիշներն ու ներդրումային հնարավորությունները:
Դեսպան Վ. Աֆյանը, մասնավորապես, ուշադրություն հրավիրելելով Հայաստանի որակյալ արտադրանքի նոր շուկաների արտահանման, ինչպես նաև ԹՐԻՓՓ ուղու հնարավորությունների վրա, քաջալերել է գործունեության ծավալման և այցելությունների համար դիտարկել Ներդրումների աջակցման կենտրոնի և Զբոսաշրջության կոմիտեի հարթակները:
Երկու տասնյակից ավել օտարերկրյա դիվանագիտական ներկայացուցչությունների մասնակցությամբ միջոցառման նախորդ օրը ՀՀ դեսպանը թեմատիկ պանելային քննարկման շրջանակներում անդրադարձել է Հայաստանի վերականգնվող էներգետիկային, Միջազգային արևային դաշինքի (ISA) անդամակցությանը, համաշխարհային հայտնի «Firebird» ու «NVIDIA» ընկերությունների հետ կառուցվող արհեստական բանականության ձեռնարկություններին և Երևանում կայանալիք Կենսաբազմազանության մասին կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ (COP17) համաժողովին:

News | 2026/08/03 15:00
The Armenian embassy in India presented the country's economic indicators and investment opportunities
From July 31 to August 1, Armenian Ambassador Vahagn Afyan participated in a business forum held in Hyderabad, India, where Armenia's current economic indicators and investment opportunities were presented.
Ambassador Afyan particularly highlighted the export of Armenia's quality products to new markets and the opportunities of the TRIP route, encouraging the consideration of the Investment Support Center and the Tourism Committee platforms for expanding activities and visits.
At the event, attended by more than twenty foreign diplomatic missions, the Armenian ambassador addressed Armenia's renewable energy, membership in the International Solar Alliance (ISA), artificial intelligence enterprises being developed in collaboration with globally renowned companies such as Firebird and NVIDIA, and the upcoming 17th Conference of the Parties to the Convention on Biological Diversity (COP17) to be held in Yerevan.