Հուլիսի 31-ից օգոստոսի 1-ը ՀՀ դեսպան Վահագն Աֆյանը մասնակցել է Հնդկաստանի Հայդերաբադ քաղաքում կայացած գործարար հավաքին, որի ընթացքում ներկայացվել են Հայաստանի տնտեսական ընթացիկ ցուցանիշներն ու ներդրումային հնարավորությունները:
Դեսպան Վ. Աֆյանը, մասնավորապես, ուշադրություն հրավիրելելով Հայաստանի որակյալ արտադրանքի նոր շուկաների արտահանման, ինչպես նաև ԹՐԻՓՓ ուղու հնարավորությունների վրա, քաջալերել է գործունեության ծավալման և այցելությունների համար դիտարկել Ներդրումների աջակցման կենտրոնի և Զբոսաշրջության կոմիտեի հարթակները:
Երկու տասնյակից ավել օտարերկրյա դիվանագիտական ներկայացուցչությունների մասնակցությամբ միջոցառման նախորդ օրը ՀՀ դեսպանը թեմատիկ պանելային քննարկման շրջանակներում անդրադարձել է Հայաստանի վերականգնվող էներգետիկային, Միջազգային արևային դաշինքի (ISA) անդամակցությանը, համաշխարհային հայտնի «Firebird» ու «NVIDIA» ընկերությունների հետ կառուցվող արհեստական բանականության ձեռնարկություններին և Երևանում կայանալիք Կենսաբազմազանության մասին կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ (COP17) համաժողովին:

Посол Афян представил инвестиционные возможности Армении в Индии
Армянское посольство в Индии представило экономические показатели и инвестиционные возможности страны
С 31 июля по 1 августа посол Армении Вагхан Афян принял участие в бизнес-форуме, прошедшем в Хайдарабаде, Индия, на котором были представлены текущие экономические показатели и инвестиционные возможности Армении.
Посол В. Афян, в частности, обратил внимание на экспорт новых рынков качественной продукции Армении, а также на возможности ТРИПП, призвав рассмотреть платформы Центра поддержки инвестиций и Комитета по туризму для расширения деятельности и посещений.
На мероприятии, в котором участвовало более двух десятков иностранных дипломатических представительств, накануне посол Армении в рамках тематической панельной дискуссии обсудил возобновляемую энергетику Армении, членство в Международном солнечном альянсе (ISA), предприятия искусственного интеллекта, создаваемые совместно с известными мировыми компаниями «Firebird» и «NVIDIA», а также 17-ю Конференцию сторон Конвенции о биологическом разнообразии (COP17), которая пройдет в Ереване.