Էկոնոմիկայի նախարար Գեւորգ Պապոյանի հրամանով Դավիթ Հովիկի Գեւորգյանը նշանակվել է «Արարատցեմենտ» ՓԲԸ կառավարիչ։ Նա «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ է, 2018 թ. հունիսի 8-ին նշանակվել է ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարի տեղակալ, 2018-2021 թթ. եղել է Արագածոտնի մարզպետ, 2022 թ. նոյեմբերի 29-ին նշանակվել է վարչապետի օգնական։
«Արարատցեմենտը» պատկանում էր «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ, «Մուլտի գրուպ» ընկերության սեփականատեր Գագիկ Ծառուկյանին։ 2026-ի հուլիսի 16-ին հայտնի դարձավ, որ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վարույթի շրջանակում, Գլխավոր դատախազության միջնորդության հիման վրա, «Արարատցեմենտ» ՓԲ ընկերությունը Հակակոռուպցիոն դատարանի որոշմամբ հանձնվել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարմանն ու պահպանմանը:

Давид Георгян назначен управляющим «Араратцемента»
По указу министра экономики Геворга Папояна Давид Ховики Георгян назначен управляющим ЗАО «Араратцемент». Он является членом партии «Гражданский договор», с 8 июня 2018 года занимал должность заместителя министра территориального управления и развития РА, с 2018 по 2021 год был губернатором Араратской области, а 29 ноября 2022 года назначен помощником премьер-министра.
«Араратцемент» принадлежал президенту партии «Процветающая Армения», владельцу компании «Мульти Групп» Гагику Царукяну. 16 июля 2026 года стало известно, что в рамках процедуры конфискации имущества незаконного происхождения, по ходатайству Генеральной прокуратуры, ЗАО «Араратцемент» было передано под управление и охрану Республики Армения решением Антикоррупционного суда.