Դանիել Իոննիսյան. Ինչու մեր հարկերի միլիարդները ծախսվում են "Արմփոստի" վրա:
Դանիել Իոննիսյան, "Ինֆորմացված քաղաքացիների միության" ղեկավար, արձագանքել է լրատվամիջոցների տեղեկություններին այն մասին, որ "Արմփոստի" տնօրեն Շուշան Ալեքսանյանը, որը նաև կառավարության ղեկավարի ընտանիքի անդամ է, ստանում է ամսական մոտ $10,000 աշխատավարձ:
"Մենք շատ հետաքրքիր հասարակություն ենք: Ոչ ոք չի անհանգստանում, որ "Արմփոստը" աշխատում է միլիարդային դեֆիցիտով, և որ գումարները գալիս են մեր վճարած հարկերից: Բայց բոլորին հետաքրքրում է, որ "Արմփոստի" տնօրենը կառավարության ղեկավարի ընտանիքի անդամ է, որը ստանում է 3-4 միլիոն դրամ աշխատավարձ: Ներեցեք, ինձ չի հետաքրքրում, ով է "Արմփոստի" տնօրենը, բայց պահանջում եմ բացատրություն, թե ինչու մեր հարկերի միլիարդները ծախսվում են այս ընկերության վրա," - ասել է Իոննիսյանը:

Даниел Ионнисян, глава "Союза информированных граждан", отреагировал на сообщения СМИ о баснословной зарплате, которую получает руководитель "Армпочты" Шушан Алексанян, являющаяся супругой руководителя правящей в Армении парламентской фракции "Гражданский договор" Айка Конджоряна. По данным СМИ, несмотря на тяжелое финансовое положение компании, Шушан Алексанян стабильно получает порядка $10 тыс ежемесячно:
"Мы очень интересное общество. Никого не волнует, что "Армпочта" работает с миллиардным дефицитом и что деньги поступают из уплачиваемых нами налогов. Но всех волнует, что директором "Армпочты" является жена Айка Конджоряна, получающая зарплату в 3-4 миллиона драмов. Извините, меня не волнует, кто директор почты, но я требую объяснений, почему миллиарды наших налогов тратятся на эту компанию," - заявил Ионнисян.