Կոտայքի մարզպետ Ահարոն Սահակյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել՝ հայտնելով, որ դադարեցնում է մարզպետի գործունեությունը և կշարունակի աշխատանքն ԱԺ-ում՝ որպես պատգամավոր:
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ, իմ շատ սիրելի' կոտայքցիներ,
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորի մանդատը ստանձնելու կապակցությամբ դադարեցնում եմ աշխատանքս որպես Հայաստանի Հանրապետության Կոտայքի մարզպետ։
2021 թվականից ի վեր ինձ վստահված էր ղեկավարելու Կոտայքի մարզը։ Այսօր ես հպարտությամբ եմ փաստում, որ այս տարիների ընթացքում միասին անցել ենք զարգացման, ձեռքբերումների, ինչու չէ, նաև բազմաթիվ մարտահրավերների ճանապարհ։
Այն դժվար էր, բայց թիկունքում կար թիմ, աշխատասիրություն և փոխադարձ հարգանք, ինչի արդյունքում մենք հաջողել ենք։
Սրտանց շնորհակալություն եմ հայտնում Կոտայքի մարզի բնակիչներին՝ վստահության, աջակցության և համագործակցության համար։ Ձեր խնդիրներն ու առաջարկները մշտապես եղել ու լինելու են իմ աշխատանքի հիմքում, իսկ մարզի առաջընթացը՝ իմ գլխավոր նպատակը։
Շնորհակալ եմ նաև Կոտայքի մարզի բոլոր համայնքների ղեկավարներին, ավագանիների անդամներին, պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչներին՝ համատեղ արդյունավետ աշխատանքի, կառուցողական համագործակցության և պատասխանատու մոտեցման համար։
Դե իհարկե, առանձնահատուկ շնորհակալություն Կոտայքի մարզպետի աշխատակազմի ողջ թիմին՝ նվիրված աշխատանքի, մասնագիտական բարձր պատասխանատվության և միասին իրականացրած բազմաթիվ ծրագրերի և աշխատանքային օրերի համար։
Այսուհետ արդեն Ազգային ժողովում՝ նոր կարգավիճակում եմ շարունակելու ծառայել մեր պետությանն ու իմ սիրելի կոտայքցիներին։
Շնորհակալ եմ յուրաքանչյուրիդ վստահության, աջակցության և համատեղ անցած ճանապարհի համար»,- գրել է Սահակյանը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Ահարոն Սահակյանն ազատվելու է Կոտայքի մարզպետի պաշտոնից՝ պատգամավորական մանդատ ստանձնելու համար:

Губернатор Котайкской области Арарат Сахакян сделал запись на своей странице в Facebook, сообщив, что прекращает свою деятельность в качестве губернатора и продолжит работу в Национальном Собрании в качестве депутата:
«Уважаемые соотечественники, мои дорогие котайкцы,
В связи с принятием мандата депутата Национального Собрания Республики Армения я прекращаю свою работу в качестве губернатора Котайкской области Республики Армения.
С 2021 года мне было доверено руководить Котайкской областью. Сегодня я с гордостью отмечаю, что за эти годы мы вместе прошли путь развития, достижений и, конечно, множества вызовов.
Это было сложно, но за спиной была команда, трудолюбие и взаимное уважение, благодаря чему мы добились успеха.
Сердечно благодарю жителей Котайкской области за доверие, поддержку и сотрудничество. Ваши проблемы и предложения всегда были и будут основой моей работы, а прогресс области — моей главной целью.
Также благодарю всех руководителей общин Котайкской области, членов советов, представителей государственных и местных органов самоуправления за совместную эффективную работу, конструктивное сотрудничество и ответственное отношение.
Конечно, особая благодарность всей команде губернатора Котайкской области за преданную работу, высокую профессиональную ответственность и множество совместно реализованных программ и рабочих дней.
С этого момента я продолжу служить нашему государству и любимым котайкцам в новом статусе в Национальном Собрании.
Благодарю каждого из вас за доверие, поддержку и совместный пройденный путь», — написал Сахакян:
Ранее мы сообщали, что Арарат Сахакян освобождается от должности губернатора Котайкской области для принятия депутатского мандата: