Կոտայքի մարզպետ Ահարոն Սահակյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել՝ հայտնելով, որ դադարեցնում է մարզպետի գործունեությունը և կշարունակի աշխատանքն ԱԺ-ում՝ որպես պատգամավոր:
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ, իմ շատ սիրելի' կոտայքցիներ,
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորի մանդատը ստանձնելու կապակցությամբ դադարեցնում եմ աշխատանքս որպես Հայաստանի Հանրապետության Կոտայքի մարզպետ։
2021 թվականից ի վեր ինձ վստահված էր ղեկավարելու Կոտայքի մարզը։ Այսօր ես հպարտությամբ եմ փաստում, որ այս տարիների ընթացքում միասին անցել ենք զարգացման, ձեռքբերումների, ինչու չէ, նաև բազմաթիվ մարտահրավերների ճանապարհ։
Այն դժվար էր, բայց թիկունքում կար թիմ, աշխատասիրություն և փոխադարձ հարգանք, ինչի արդյունքում մենք հաջողել ենք։
Սրտանց շնորհակալություն եմ հայտնում Կոտայքի մարզի բնակիչներին՝ վստահության, աջակցության և համագործակցության համար։ Ձեր խնդիրներն ու առաջարկները մշտապես եղել ու լինելու են իմ աշխատանքի հիմքում, իսկ մարզի առաջընթացը՝ իմ գլխավոր նպատակը։
Շնորհակալ եմ նաև Կոտայքի մարզի բոլոր համայնքների ղեկավարներին, ավագանիների անդամներին, պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչներին՝ համատեղ արդյունավետ աշխատանքի, կառուցողական համագործակցության և պատասխանատու մոտեցման համար։
Դե իհարկե, առանձնահատուկ շնորհակալություն Կոտայքի մարզպետի աշխատակազմի ողջ թիմին՝ նվիրված աշխատանքի, մասնագիտական բարձր պատասխանատվության և միասին իրականացրած բազմաթիվ ծրագրերի և աշխատանքային օրերի համար։
Այսուհետ արդեն Ազգային ժողովում՝ նոր կարգավիճակում եմ շարունակելու ծառայել մեր պետությանն ու իմ սիրելի կոտայքցիներին։
Շնորհակալ եմ յուրաքանչյուրիդ վստահության, աջակցության և համատեղ անցած ճանապարհի համար»,- գրել է Սահակյանը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Ահարոն Սահակյանն ազատվելու է Կոտայքի մարզպետի պաշտոնից՝ պատգամավորական մանդատ ստանձնելու համար:

The Governor of Kotayk Province, Aharon Sahakyan, made a post on his Facebook page announcing that he is stopping his work as governor and will continue his work in the National Assembly as a member of parliament:
"Dear compatriots, my dear Kotayk residents,
In connection with taking on the mandate of a Member of the National Assembly of the Republic of Armenia, I am stopping my work as the Governor of Kotayk Province of Armenia.
Since 2021, I have been entrusted with leading the Kotayk Province. Today, I proudly state that over these years we have walked a path of development, achievements, and, indeed, numerous challenges together.
It was difficult, but behind me was a team, hard work, and mutual respect, which resulted in our success.
I sincerely thank the residents of Kotayk Province for their trust, support, and cooperation. Your issues and suggestions have always been and will continue to be the basis of my work, and the progress of the province is my main goal.
I also thank all the community leaders of Kotayk Province, members of councils, and representatives of state and local self-government bodies for their effective cooperation, constructive collaboration, and responsible approach.
Of course, special thanks to the entire team of the governor's office for their dedicated work, high professional responsibility, and the many programs and working days we have carried out together.
From now on, I will continue to serve our state and my beloved Kotayk residents in the National Assembly in a new capacity.
Thank you all for your trust, support, and the path we have walked together," wrote Sahakyan:
Earlier, we reported that Aharon Sahakyan would be leaving the position of Governor of Kotayk Province to take on the parliamentary mandate: