Ծովինար Վարդանյանը ընտրվել է ֆինանսավարկային հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչությունը, ինչպես հայտնի է, նիստ է հրավիրել, որի օրակարգի հիմնական հարցն Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների նախագահների թեկնածությունների քննարկումն է եղել:
Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու է ընտրվել Ծովինար Վարդանյանը:
Նշենք, որ Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածուներն էին Ծովինար Վարդանյանը, Բաբկեն Թունյանը, Սերգեյ Բագրատյանը։ Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Լուսինե Բադալյանն ընտրվել էր առողջապահության հարցերի հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու, Սոնա Ղազարյանը՝ Եվրաինտեգրման հարցերով մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու, Սիսակ Գաբրիելյանը՝ Կրթության, գիտության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու:

Цовинар Варданян избрана кандидатом на пост председателя финансового комитета
Как известно, руководство партии «Гражданский договор» провело заседание, на повестке дня которого был вопрос о кандидатурах на посты председателей постоянных комиссий Национального собрания.
Кандидатом на пост председателя постоянной комиссии по финансовым и бюджетным вопросам избрана Цовинар Варданян:
Следует отметить, что кандидатами на пост председателя постоянной комиссии по финансовым и бюджетным вопросам были Цовинар Варданян, Бабкен Тунян, Сергей Багратян. Ранее мы сообщали, что Лусине Бадалян была избрана кандидатом на пост председателя комиссии по вопросам здравоохранения, Сона Газарян — кандидатом на пост председателя комиссии по вопросам евроинтеграции, Сисак Габриелян — кандидатом на пост председателя комиссии по вопросам образования, науки, культуры, диаспоры, молодежи и спорта.