Ծովինար Վարդանյանը ընտրվել է ֆինանսավարկային հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչությունը, ինչպես հայտնի է, նիստ է հրավիրել, որի օրակարգի հիմնական հարցն Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների նախագահների թեկնածությունների քննարկումն է եղել:
Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու է ընտրվել Ծովինար Վարդանյանը:
Նշենք, որ Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածուներն էին Ծովինար Վարդանյանը, Բաբկեն Թունյանը, Սերգեյ Բագրատյանը։ Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Լուսինե Բադալյանն ընտրվել էր առողջապահության հարցերի հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու, Սոնա Ղազարյանը՝ Եվրաինտեգրման հարցերով մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու, Սիսակ Գաբրիելյանը՝ Կրթության, գիտության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու:

The leadership of the Civil Contract party has convened a meeting, the main agenda of which was the discussion of candidates for the chairs of the permanent committees of the National Assembly.
Tsovinar Vardanyan has been elected as a candidate for the chair of the permanent committee on financial and budgetary issues:
It should be noted that the candidates for the chair of the permanent committee on financial and budgetary issues were Tsovinar Vardanyan, Babken Tunyan, and Sergey Bagratyan. Earlier, we reported that Lusine Badalyan was elected as a candidate for the chair of the health committee, Sona Ghazaryan for the chair of the Eurointegration committee, and Sisak Gabrielyan for the chair of the committee on education, science, culture, diaspora, youth, and sports.