Circle-ը ստացավ Նյու Յորքի վստահության արտոնագիր՝ կրիպտո կարգավորման աճի ֆոնին
Circle-ը կարող է առաջարկել վստահության և պահուստային ծառայություններ Նյու Յորքի բանկային օրենքի շրջանակներում:
Circle Internet Group, Inc. (CRCL), USDC-ի, աշխարհի երկրորդ ամենամեծ կայուն արժույթի, թողարկողը, հայտարարեց, որ ստացել է սահմանափակ նպատակով վստահության արտոնագիր Նյու Յորքի ֆինանսական ծառայությունների դեպարտամենտից (NYDFS):
Այս վստահության արտոնագիրը պետական բանկային օրենսդրության համաձայն թույլ է տալիս սեփականատիրոջը օրինականորեն առաջարկել վստահության, պահուստային և ակտիվների կառավարման ծառայություններ:
«Նյու Յորքի վստահության արտոնագիր ստանալը երկարաժամկետ նպատակ էր Circle-ի համար, հաշվի առնելով դրա հետ կապված կարգավորիչ հստակությունը», - ասաց Circle-ի համահիմնադիր, նախագահ և գործադիր տնօրեն Ջերեմի Ալլերը:
Circle-ի բաժնետոմսի գինը մնացել է նույնը՝ $64.24, իսկ USDC կայուն արժույթի շուկայական կապիտալիզացիան գերազանցում է $71.8 միլիարդ:
Այս ամսվա սկզբին Circle-ը ստացել էր ԱՄՆ-ի հաշվապահության գրասենյակի (OCC) թույլտվություն ազգային վստահության բանկ ստեղծելու համար:
Ազգային վստահության բանկերը իրավունք ունեն օգտագործողներին առաջարկել պահուստային և վստահության ծառայություններ, սակայն չեն ընդունում սպառողական ավանդներ կամ չեն տրամադրում վարկեր, ինչպես ավանդական առևտրային բանկերը:
Circle-ը նշել է, որ ազգային բանկը «կբարելավի USDC պահուստի անվտանգության և կարգավորիչ վերահսկողությունը, միաժամանակ հնարավորություն տալով Circle-ին առաջարկել թվային ակտիվների վստահության պահեստավորում և առնչվող ծառայություններ հաստատական հաճախորդներին»:
Որոշ այլ կրիպտո ընկերություններ նույնպես ստացել են NYDFS-ից սահմանափակ նպատակով վստահության արտոնագիր, այդ թվում՝ Coinbase, Moonpay, Bitgo և Paxos:

Circle получает доверительный сертификат Нью-Йорка на фоне роста крипторегулирования
Circle может предлагать доверительные и кастодиальные услуги в рамках банковского законодательства Нью-Йорка.
Circle Internet Group, Inc. (CRCL), эмитент USDC, второго по величине стейблкоина в мире, объявила, что получила ограниченный доверительный сертификат от Департамента финансовых услуг Нью-Йорка (NYDFS):
Этот доверительный сертификат является официальным государственным банковским разрешением, которое позволяет владельцу легально предоставлять доверительные, кастодиальные и услуги по управлению активами в соответствии с банковским законодательством Нью-Йорка:
«Получение доверительного сертификата Нью-Йорка было долгосрочной целью для Circle, учитывая ясность регулирования, которая с ним связана», - сказал соучредитель, председатель и генеральный директор Circle Джереми Аллер:
Цена акций Circle осталась на уровне $64,24, а рыночная капитализация стейблкоина USDC превышает $71,8 миллиарда:
В начале этого месяца Circle получила одобрение от Управления контролера валюты США (OCC) на создание национального доверительного банка:
Национальные доверительные банки имеют право предоставлять пользователям кастодиальные и доверительные услуги, но не принимают потребительские депозиты и не выдают кредиты, как традиционные коммерческие банки:
Circle отметила, что национальный банк «повысит безопасность и регуляторный надзор за резервами USDC, одновременно позволяя Circle предлагать кастодиальные услуги цифровых активов и связанные услуги институциональным клиентам»:
Некоторые другие крипто-компании также получили ограниченный доверительный сертификат от NYDFS, включая Coinbase, Moonpay, Bitgo и Paxos: