Չախոյանը ավարտում է աշխատանքը վարչապետի աշխատակազմում
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տարոն Չախոյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել՝ հայտնելով, որ ավարտում է աշխատանքը վարչապետի աշխատակազմում և այսուհետև հանդես է գալու որպես պատգաավոր:
«Սիրելի հայրենակիցներ, ավելի քան 5 տարի տևած աշխատանքից հետո ավարտում եմ աշխատանքս Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմում։
Շնորհակալություն եմ հայտնում Հայաստանի Հանրապետության մեծարգո վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ պատասխանատու պաշտոնում բարձր վստահության ու ընձեռած հնարավորության համար։
Ինչպես նաև շնորհակալություն եմ հայտնում պետական կառավարման համակարգի գործընկերներիս կառուցողական աշխատանքի ու փոխվստահության վրա հիմնված համագործակցության համար։
Վարչապետի աշխատակազմում 5 և ավելի տարիների ընթացքում ձեռք բերած փորձառությունս այսուհետև որպես Ազգային Ժողովի պատգամավոր կօգտագործեմ ի նպաստ Հայաստանի Հանրապետության ու հայ ժողովրդի։

Заместитель руководителя аппарата премьер-министра Тарон Чахоян сделал запись на своей странице в Facebook, сообщив, что завершает работу в аппарате премьер-министра и с этого момента будет выступать в качестве депутата.
«Дорогие соотечественники, после более чем 5 лет работы я завершаю свою работу в аппарате премьер-министра Республики Армения.
Я благодарю уважаемого премьер-министра Республики Армения Николая Пашиняна за высокое доверие и предоставленную возможность на ответственной должности.
Также благодарю своих коллег по системе государственного управления за конструктивную работу и сотрудничество, основанное на взаимном доверии.
Опыт, приобретенный за более чем 5 лет работы в аппарате премьер-министра, я буду использовать как депутат Национального Собрания на благо Республики Армения и армянского народа.