Չախոյանը ավարտում է աշխատանքը վարչապետի աշխատակազմում
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տարոն Չախոյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել՝ հայտնելով, որ ավարտում է աշխատանքը վարչապետի աշխատակազմում և այսուհետև հանդես է գալու որպես պատգաավոր:
«Սիրելի հայրենակիցներ, ավելի քան 5 տարի տևած աշխատանքից հետո ավարտում եմ աշխատանքս Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմում։
Շնորհակալություն եմ հայտնում Հայաստանի Հանրապետության մեծարգո վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ պատասխանատու պաշտոնում բարձր վստահության ու ընձեռած հնարավորության համար։
Ինչպես նաև շնորհակալություն եմ հայտնում պետական կառավարման համակարգի գործընկերներիս կառուցողական աշխատանքի ու փոխվստահության վրա հիմնված համագործակցության համար։
Վարչապետի աշխատակազմում 5 և ավելի տարիների ընթացքում ձեռք բերած փորձառությունս այսուհետև որպես Ազգային Ժողովի պատգամավոր կօգտագործեմ ի նպաստ Հայաստանի Հանրապետության ու հայ ժողովրդի։

Chakhoyan concludes his work in the Prime Minister's Office
The Deputy Head of the Prime Minister's Office, Taron Chakhoyan, posted on his Facebook page announcing that he is concluding his work in the Prime Minister's Office and will henceforth serve as a member of parliament.
"Dear compatriots, after more than 5 years of work, I am concluding my work in the Prime Minister's Office of the Republic of Armenia.
I thank the esteemed Prime Minister of the Republic of Armenia, Nikol Pashinyan, for the high trust and opportunity provided to me in this responsible position.
I also express my gratitude to my colleagues in the public administration system for their constructive work and cooperation based on mutual trust.
The experience I have gained over more than 5 years in the Prime Minister's Office will be used to benefit the Republic of Armenia and the Armenian people as a member of the National Assembly.