Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Լուիս Ինասիո Լուլա դա Սիլվան շնորհավորել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին Հայաստանում ընտրություններում տարած հաղթանակի առիթով:
Ուղերձում նշվում է. «Բրազիլիայի կառավարության և ժողովրդի անունից, ինչպես նաև անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերանշանակվելու առիթով: Բրազիլիան մեծ նշանակություն է տալիս մեր երկրները միավորող բարեկամության և համագործակցության պատմական կապերին: Վերահաստատում եմ իմ պատրաստակամությունը՝ համագործակցելու Ձերդ գերազանցության հետ, մեր քաղաքական երկխոսությունը խորացնելու, երկկողմ համագործակցությունը ընդլայնելու և երկու ժողովուրդների բարօրության համար փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող նախաձեռնություններն առաջ մղելու համար:
Բրազիլիայի կենսունակ հայ համայնքը ծառայում է որպես արժեքավոր կամուրջ մեր երկրների միջև՝ ամրապնդելով մարդկային, մշակութային և տնտեսական կապերը, որոնք մեզ ավելի են մոտեցնում: Դրա ներկայությունը հարստացնում է բրազիլական հասարակության բազմազանությունը և ավելի է ամրապնդում մեր ժողովուրդների միջև բարեկամության կապերը:
Մաղթելով Ձեզ ամենայն հաջողություն Հայաստանի Կառավարությունը կրկին ղեկավարելու Ձեր կարևոր առաքելության մեջ՝ խնդրում եմ ընդունել, պարո՛ն վարչապետ, խորին հարգանքներիս հավաստիքը»:

Президент Бразилии поздравил премьер-министра Пашиняна
Президент Бразилии Луис Инасио Лула да Силва поздравил премьер-министра Николая Пашиняна с победой на выборах в Армении.
В послании говорится: «От имени правительства и народа Бразилии, а также от моего имени, я тепло поздравляю вас с переизбранием на пост премьер-министра Республики Армения. Бразилия придает большое значение историческим связям дружбы и сотрудничества между нашими странами. Я подтверждаю свою готовность сотрудничать с вашим превосходительством, углублять наш политический диалог, расширять двустороннее сотрудничество и продвигать инициативы, представляющие взаимный интерес для благосостояния наших двух народов.
Живучая армянская община Бразилии служит ценным мостом между нашими странами, укрепляя человеческие, культурные и экономические связи, которые сближают нас. Ее присутствие обогащает разнообразие бразильского общества и укрепляет связи дружбы между нашими народами.
Желаю вам всяческих успехов в вашей важной миссии по руководству правительством Армении, прошу принять, господин премьер-министр, уверенность в моем глубоком уважении».