Բորսայի ֆյուչերսները բարձրանում են, ներդրողները սպասում են աշխատանքի հաշվետվությանը և կարևոր եկամուտներին
Լուրեր | 2026/08/02 22:04
Ներդրողները սպասում են օգոստոսի աշխատանքի հաշվետվությանը և եկամուտների հրապարակումներին
ԱՄՆ-ի ֆյուչերսները բարձրացել են կիրակի երեկոյան, երբ ներդրողները սպասում էին հուլիսի աշխատանքի հաշվետվությանը և օգոստոսի ակտիվ եկամուտների շաբաթին:
Դոու Ջոնսի ֆյուչերսները բարձրացել են 200 միավորով, կամ 0.4%-ով: S&P 500-ի ֆյուչերսները բարձրացել են 0.5%-ով, իսկ Nasdaq-100-ի ֆյուչերսները 0.8%-ով:
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կիրակի առավոտյան հայտարարել է, որ չեղարկել է Իրանի վրա նախատեսված հարձակումը: ԱՄՆ լրատվամիջոցները ուրբաթ օրը հաղորդել էին, որ նախագահը պատրաստվում էր նոր հարվածների ալիքին, քանի որ բանակցային համաձայնության հույսերը նվազել էին, իսկ էներգիայի գները բարձրացել էին:
Երեք հիմնական ինդեքսները ուրբաթ օրը փակվել էին բարձր, Դոուն բարձրացել էր 276.97 միավորով, կամ մոտ 0.53%-ով, հասնելով 52,485.03-ի: S&P 500-ը բարձրացել էր 0.7%-ով մինչև 7,489.72, իսկ Nasdaq Composite-ը 1%-ով բարձրացել էր մինչև 25,373.85:
Մեծ տեխնոլոգիական ընկերությունները հիմնականում հաջողությամբ ներկայացրել էին իրենց եկամուտները, սակայն ներդրողները սկսել են ավելի քիչ ուշադրություն դարձնել աճող AI ծախսերին առանց եկամուտների աճի ավելի հստակ ապացույցների:
Այս շաբաթ սպասվում են եկամուտների հաշվետվություններ, որոնք կարող են ավելի հստակ պատկերացում տալ տնտեսության ընդհանուր պայմանների մասին: Եկամուտներ են սպասվում McDonald's, Kraft Heinz, Costco Wholesale և Walt Disney ընկերություններից:
Ներդրողները նաև սպասում են աշխատանքի շուկայի տվյալների ամբողջական շարքի, որը culminates-ով ավարտվում է ուրբաթ օրը սպասվող ամսական աշխատանքի հաշվետվությամբ:

Фьючерсы на акции США выросли в воскресенье вечером, поскольку инвесторы ожидали отчета по занятости за июль и активной недели отчетов о доходах в августе.
Фьючерсы на индекс Доу Джонса поднялись на 200 пунктов, или на 0,4%. Фьючерсы на S&P 500 выросли на 0,5%, а фьючерсы на Nasdaq-100 увеличились на 0,8%.
Президент США Дональд Трамп заявил в воскресенье утром, что отменил запланированную атаку на Иран. Американские СМИ в пятницу сообщили, что президент готовился к новой волне ударов, поскольку надежды на мирное соглашение по войне уменьшились, а цены на энергоносители возросли.
Три основных индекса закрылись в пятницу с ростом, индекс Доу поднялся на 276,97 пункта, или примерно на 0,53%, до 52 485,03. S&P 500 закрылся с ростом на 0,7% на уровне 7 489,72, а Nasdaq Composite вырос на 1% до 25 373,85.
С учетом того, что основные индексы завершили пятницу близко к рекордным максимумам, внимание переключается на то, смогут ли катализаторы, которые способствовали росту, продолжить поддерживать рынок.
Хотя крупные технологические компании в основном представили хорошие отчеты о доходах, инвесторы становятся менее склонными игнорировать растущие расходы на ИИ без более ясных доказательств роста доходов.
Тем временем на этой неделе ожидаются отчеты о доходах от компаний, которые могут дать более четкое представление о состоянии экономики. Ожидаются результаты от McDonald's, Kraft Heinz, Costco Wholesale и Walt Disney.
Инвесторы также будут иметь полный набор данных о рынке труда, который завершится в пятницу ожидаемым ежемесячным отчетом по занятости.