Բորսայի ապագա կանխատեսումները՝ Մերձավոր Արևելքում լարվածության աճով
Երկուշաբթի երեկոյան բորսայի ապագա կանխատեսումները քիչ փոփոխվել են, այն բանից հետո, երբ տրեյդերները փորձել են դիմակայել Իրանի և ԱՄՆ-ի միջև աճող լարվածությանը: Ուոլ Սթրիթը սպասում էր կարևոր կորպորատիվ եկամուտների և նոր ինֆլացիայի տվյալների հրապարակմանը:
Դոու Ջոնսի արդյունաբերական միջին ցուցանիշի ֆյուչերսները նվազել են 40 միավորով, կամ 0.1%: S&P 500-ի և Նասդակ-100-ի ֆյուչերսները նույնպես մնացել են գրեթե անփոփոխ:
ԱՄՆ-ի հիմնական բորսայի ցուցանիշը նվազել է, երբ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ վերականգնելու է Իրանի նավարկության արգելափակումը Հորմուզի նեղուցում:
Այս հայտարարությունը հանգեցրել է նավթի գների աճին, իսկ բաժնետոմսերի գները նվազել են: S&P 500-ը նվազել է 0.8%-ով, իսկ Նասդակ կոմպոզիտը՝ 1.6%-ով:
Ասիա-Խաղաղօվկիանոսյան շուկաները նախատեսվում է, որ բացվելու են նվազմամբ:
ԱՄՆ-ի Treasury-ի եկամտաբերությունները sharply աճել են, քանի որ ներդրողները վախենում են, որ բարձր նավթի գները կարող են պահպանել ինֆլացիան բարձր:
Ուոլ Սթրիթը սպասում է կորպորատիվ եկամուտների հաշվետվությունների հրապարակմանը: JPMorgan Chase-ը, Goldman Sachs-ը և Bank of America-ն սպասվում է, որ կհրապարակեն իրենց հաշվետվությունները:

Stock futures were little changed on Monday night, following a losing session in which traders tried to weather increasing tensions between Iran and the U.S. Wall Street also awaited the release of key corporate earnings and fresh inflation data.
Dow Jones Industrial Average futures fell 40 points, or 0.1%. S&P 500 futures hovered just below the flatline along with Nasdaq-100 futures.
The major U.S. stock benchmark dropped in regular trading after President Donald Trump said he would reinstate a blockade on Iranian shipping through the key Strait of Hormuz.
The announcement sent oil prices surging and stocks sliding. The S&P 500 shed 0.8% on the day, while the Nasdaq Composite dropped 1.6%.
Asia-Pacific markets were set to open lower Tuesday.
Treasury yields rose sharply as investors feared higher oil prices could keep inflation elevated.
The volatility comes as Wall Street awaits the release of corporate earnings reports. JPMorgan Chase, Goldman Sachs, and Bank of America are among the companies set to report Tuesday before the bell.