Բորսայի ապագա կանխատեսումները՝ Մերձավոր Արևելքում լարվածության աճով
Երկուշաբթի երեկոյան բորսայի ապագա կանխատեսումները քիչ փոփոխվել են, այն բանից հետո, երբ տրեյդերները փորձել են դիմակայել Իրանի և ԱՄՆ-ի միջև աճող լարվածությանը: Ուոլ Սթրիթը սպասում էր կարևոր կորպորատիվ եկամուտների և նոր ինֆլացիայի տվյալների հրապարակմանը:
Դոու Ջոնսի արդյունաբերական միջին ցուցանիշի ֆյուչերսները նվազել են 40 միավորով, կամ 0.1%: S&P 500-ի և Նասդակ-100-ի ֆյուչերսները նույնպես մնացել են գրեթե անփոփոխ:
ԱՄՆ-ի հիմնական բորսայի ցուցանիշը նվազել է, երբ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ վերականգնելու է Իրանի նավարկության արգելափակումը Հորմուզի նեղուցում:
Այս հայտարարությունը հանգեցրել է նավթի գների աճին, իսկ բաժնետոմսերի գները նվազել են: S&P 500-ը նվազել է 0.8%-ով, իսկ Նասդակ կոմպոզիտը՝ 1.6%-ով:
Ասիա-Խաղաղօվկիանոսյան շուկաները նախատեսվում է, որ բացվելու են նվազմամբ:
ԱՄՆ-ի Treasury-ի եկամտաբերությունները sharply աճել են, քանի որ ներդրողները վախենում են, որ բարձր նավթի գները կարող են պահպանել ինֆլացիան բարձր:
Ուոլ Սթրիթը սպասում է կորպորատիվ եկամուտների հաշվետվությունների հրապարակմանը: JPMorgan Chase-ը, Goldman Sachs-ը և Bank of America-ն սպասվում է, որ կհրապարակեն իրենց հաշվետվությունները:

Фьючерсы на акции немного изменились на фоне эскалации напряженности на Ближнем Востоке
В понедельник вечером фьючерсы на акции немного изменились после убыточной сессии, в которой трейдеры пытались справиться с растущей напряженностью между Ираном и США. Уолл-стрит также ожидала выхода ключевых корпоративных отчетов и свежих данных по инфляции.
Фьючерсы на индекс Доу-Джонса упали на 40 пунктов, или на 0,1%. Фьючерсы на S&P 500 оставались чуть ниже нуля, как и фьючерсы на Nasdaq-100.
Основной индекс американской фондовой биржи упал в обычной торговле после того, как президент Дональд Трамп заявил, что он восстановит блокаду иранского судоходства через ключевой Ормузский пролив.
Это заявление привело к росту цен на нефть и падению акций. S&P 500 потерял 0,8% за день, а Nasdaq Composite упал на 1,6%.
Азиатско-Тихоокеанские рынки, как ожидается, откроются ниже во вторник.
Доходность казначейских облигаций резко возросла, так как инвесторы опасаются, что высокие цены на нефть могут поддерживать инфляцию на высоком уровне.
Волатильность наблюдается на фоне ожидания выхода корпоративных отчетов. JPMorgan Chase, Goldman Sachs и Bank of America ожидаются, что представят свои отчеты во вторник перед открытием рынка.