Բիբլոս բանկի Հայաստանի CJSC-ն հայտարարում է, որ բանկի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանը ավարտում է իր պաշտոնը օգոստոսի 1-ից, 2026թ.
Բանկի վարչության անդամները շնորհակալություն են հայտնում Հայկ Ստեփանյանին նրա բացառիկ ղեկավարության, 25 տարվա նվիրված ծառայության և Բիբլոս բանկի Հայաստանի աճին և զարգացմանը նշանակալի ներդրման համար:
Հայկ Ստեփանյանի ղեկավարության ներքո Բիբլոս բանկը շարունակաբար ամրապնդել է իր դիրքերը ֆինանսական շուկայում՝ ընդլայնելով իր ապրանքների և ծառայությունների տեսականին, ներկայացնելով նորարարական թվային լուծումներ և ավելացնելով հաճախորդների կենտրոնացման մոտեցումը: Նրա ռազմավարական տեսլականն ու ուժեղ ղեկավարությունը կարևոր դեր են խաղացել բանկի կայուն աճի, օպերատիվ գերազանցության և երկարաժամկետ հաջողության մեջ:
Համապատասխան ղեկավարության անցման ապահովման համար, վարչությունը նշանակել է Անի Սարգսյանին, ով ներկայումս զբաղեցնում է բանկի ֆինանսական տնօրենի պաշտոնը, որպես ժամանակավոր գլխավոր տնօրեն և փոխգործադիր տնօրեն, սկսած օգոստոսի 1-ից, 2026թ.

Byblos Bank Armenia CJSC announces that the Bank’s Chief Executive Officer Hayk Stepanyan will conclude his tenure with the Bank effective August 1, 2026.
The Bank’s Board of Directors expresses its sincere gratitude to Hayk Stepanyan for his outstanding leadership, more than 25 years of dedicated service and significant contribution to the growth and development of Byblos Bank Armenia.
Under Hayk Stepanyan’s leadership, Byblos Bank Armenia has continuously strengthened its position in the financial market by expanding its range of products and services, introducing innovative digital solutions and further enhancing its customer-centric approach. His strategic vision and strong leadership have played a pivotal role in the Bank’s sustainable growth, operational excellence and long-term success.
To ensure a smooth leadership transition, the Board has appointed Ani Sargsyan, currently serving as the Bank’s Chief Financial Officer, as Acting Chief Executive Officer and Deputy Chief Executive Officer, effective August 1, 2026.