Բիբլոս բանկի Հայաստանի CJSC-ն հայտարարում է, որ բանկի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանը ավարտում է իր պաշտոնը օգոստոսի 1-ից, 2026թ.
Բանկի վարչության անդամները շնորհակալություն են հայտնում Հայկ Ստեփանյանին նրա բացառիկ ղեկավարության, 25 տարվա նվիրված ծառայության և Բիբլոս բանկի Հայաստանի աճին և զարգացմանը նշանակալի ներդրման համար:
Հայկ Ստեփանյանի ղեկավարության ներքո Բիբլոս բանկը շարունակաբար ամրապնդել է իր դիրքերը ֆինանսական շուկայում՝ ընդլայնելով իր ապրանքների և ծառայությունների տեսականին, ներկայացնելով նորարարական թվային լուծումներ և ավելացնելով հաճախորդների կենտրոնացման մոտեցումը: Նրա ռազմավարական տեսլականն ու ուժեղ ղեկավարությունը կարևոր դեր են խաղացել բանկի կայուն աճի, օպերատիվ գերազանցության և երկարաժամկետ հաջողության մեջ:
Համապատասխան ղեկավարության անցման ապահովման համար, վարչությունը նշանակել է Անի Սարգսյանին, ով ներկայումս զբաղեցնում է բանկի ֆինանսական տնօրենի պաշտոնը, որպես ժամանակավոր գլխավոր տնօրեն և փոխգործադիր տնօրեն, սկսած օգոստոսի 1-ից, 2026թ.

Библос Банк Армения CJSC объявляет, что генеральный директор банка Хайк Степанян завершит свои полномочия 1 августа 2026 года.
Совет директоров банка выражает искреннюю благодарность Хайку Степаняну за его выдающееся руководство, более 25 лет преданного служения и значительный вклад в рост и развитие Библос Банка Армения.
Под руководством Хайка Степаняна Библос Банк Армения постоянно укреплял свои позиции на финансовом рынке, расширяя ассортимент продуктов и услуг, внедряя инновационные цифровые решения и улучшая ориентированный на клиента подход. Его стратегическое видение и сильное руководство сыграли ключевую роль в устойчивом росте банка, операционном совершенстве и долгосрочном успехе.
Для обеспечения плавного перехода руководства Совет назначил Ани Саргсян, в настоящее время занимающую должность финансового директора банка, временным генеральным директором и заместителем генерального директора, начиная с 1 августа 2026 года.