Base-ի ստեղծող Ջեսե Փոլակն ընդունում է, որ սոցիալական ռազմավարությունը ձախողվել է
Coinbase-ի Ջեսե Փոլակը հայտարարել է, որ նա հետ է քաշվում Base հավելվածի ղեկավարությունից՝ ընդունելով, որ իր սոցիալական ռազմավարությունը ձախողվել է:
Pollak-ը նշել է, որ վերջին երկու տարիներին նա հավատացել է, որ սոցիալական ծրագրերը, ինչպիսիք են Farcaster-ը, Zora-ն, մինի հավելվածները և ստեղծողների արժույթները, կխթանեն կրիպտո տնտեսության աճը: Սակայն, նա խոստովանել է, որ սոցիալական ծրագրերը «լուծվել են» և Base-ը մնացել է մրցակիցներից:
Pollak-ը նշել է, որ Base հավելվածի ղեկավարությունը վերադարձվում է Coinbase-ին, որտեղ հայտնի կրիպտո ներդրող Ջորդան Ֆիշը, ով հայտնի է 'Cobie' անունով, կղեկավարի դրա զարգացումը:
Ֆիշը աշխատելու է Base հավելվածը դարձնելու համար «լավագույն հավելվածը», ընդլայնելով Base էկոհամակարգից դուրս, մինչդեռ Base-ը կպատրաստվի առևտուր, վճարումներ և արհեստական բանականության գործակալներ:
Pollak-ը այժմ կենտրոնանալու է հիմք հանդիսացող բլոկչեյնի զարգացման վրա, որը ցանկանում է դիրքավորել որպես «աշխարհի ֆինանսների բլոկչեյն»:

News | 2026/07/16 07:01
Coinbase's Jesse Pollak announced that he is stepping back from leading the Base app after admitting that his social strategy has failed.
Pollak noted that for the past two years he believed that builders and onchain-native social experiences, including Farcaster, Zora, mini apps, and creator coins, would fuel crypto's next growth wave. However, he acknowledged that social applications "disintegrated completely" and Base fell behind competitors.
Pollak stated that the leadership of the Base app will return to Coinbase, where popular crypto investor Jordan Fish, also known as 'Cobie,' will oversee its development.
Fish will work to make the Base app "the best damn app for onchain," expanding beyond the Base ecosystem, while Base itself will prioritize trading, payments, and AI agents.
Pollak will now refocus on developing the underlying blockchain, which he aims to position as "the blockchain for global finance."