Base-ի ստեղծող Ջեսե Փոլակն ընդունում է, որ սոցիալական ռազմավարությունը ձախողվել է
Coinbase-ի Ջեսե Փոլակը հայտարարել է, որ նա հետ է քաշվում Base հավելվածի ղեկավարությունից՝ ընդունելով, որ իր սոցիալական ռազմավարությունը ձախողվել է:
Pollak-ը նշել է, որ վերջին երկու տարիներին նա հավատացել է, որ սոցիալական ծրագրերը, ինչպիսիք են Farcaster-ը, Zora-ն, մինի հավելվածները և ստեղծողների արժույթները, կխթանեն կրիպտո տնտեսության աճը: Սակայն, նա խոստովանել է, որ սոցիալական ծրագրերը «լուծվել են» և Base-ը մնացել է մրցակիցներից:
Pollak-ը նշել է, որ Base հավելվածի ղեկավարությունը վերադարձվում է Coinbase-ին, որտեղ հայտնի կրիպտո ներդրող Ջորդան Ֆիշը, ով հայտնի է 'Cobie' անունով, կղեկավարի դրա զարգացումը:
Ֆիշը աշխատելու է Base հավելվածը դարձնելու համար «լավագույն հավելվածը», ընդլայնելով Base էկոհամակարգից դուրս, մինչդեռ Base-ը կպատրաստվի առևտուր, վճարումներ և արհեստական բանականության գործակալներ:
Pollak-ը այժմ կենտրոնանալու է հիմք հանդիսացող բլոկչեյնի զարգացման վրա, որը ցանկանում է դիրքավորել որպես «աշխարհի ֆինանսների բլոկչեյն»:

Создатель Base Джесси Поллак признает, что социальная стратегия провалилась
Джесси Поллак из Coinbase заявил, что он отходит от руководства приложением Base, признав, что его ставка на социальные приложения на блокчейне провалилась.
Поллак отметил, что последние два года он надеялся, что разработчики и социальные приложения на блокчейне, такие как Farcaster, Zora, мини-приложения и монеты создателей, будут способствовать росту криптоэкономики. Однако он признал, что социальные приложения "полностью распались" и Base отстал от конкурентов.
Поллак сообщил, что руководство приложения Base возвращается в Coinbase, где известный криптоинвестор Джордан Фиш, также известный как 'Cobie', возглавит его развитие.
Фиш будет работать над тем, чтобы сделать приложение Base "лучшим приложением для блокчейна", расширяя его за пределы экосистемы Base, в то время как Base будет сосредоточен на торговле, платежах и агентами ИИ.
Поллак теперь сосредоточится на разработке основного блокчейна, который он хочет позиционировать как "блокчейн для глобальных финансов".