Հայաստանի Հանրապետության կառավարության նիստում ընդունվել է որոշում, ըստ որի Բագրատաշեն և Ագարակ մաքսային կետերում կկառուցվեն կուտակման ավտոկայաններ։ Կառավարության եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդուարդ Ակոպյանը նշել է, որ այս նախագիծը կարևոր է արտահանման խթանման և պարզեցման համար:
Նա ընդգծել է, որ կուտակման ավտոկայանները պետք է տեղակայվեն մաքսային կետերից ոչ ավելի, քան 20 կմ հեռավորության վրա և ունենան առնվազն 3000 քմ մակերես:
Ակոպյանը նաև նշել է, որ ավտոկայանները պետք է ունենան ասֆալտապատ կամ բետոնե ծածկույթ, ճանապարհային նշաններ, էլեկտրոնային կառավարման համակարգ և տեսախցիկներ:

В таможенных пунктах Баграташена и Агарака появятся накопительные автостоянки
На заседании правительства Республики Армения было принято решение о строительстве накопительных автостоянок на таможенных пунктах Баграташен и Агарак. Глава Комитета госдоходов Эдуард Акопян отметил, что этот проект важен для стимулирования и упрощения экспорта.
Он подчеркнул, что накопительные стоянки должны располагаться на расстоянии не более 20 км от таможенных пунктов и иметь площадь не менее 3000 кв. м.
Акопян также отметил, что стоянки должны иметь асфальтовое или бетонное покрытие, дорожные разметки, электронную систему управления и камеры видеонаблюдения.