Հայաստանի Հանրապետության կառավարության նիստում ընդունվել է որոշում, ըստ որի Բագրատաշեն և Ագարակ մաքսային կետերում կկառուցվեն կուտակման ավտոկայաններ։ Կառավարության եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդուարդ Ակոպյանը նշել է, որ այս նախագիծը կարևոր է արտահանման խթանման և պարզեցման համար:
Նա ընդգծել է, որ կուտակման ավտոկայանները պետք է տեղակայվեն մաքսային կետերից ոչ ավելի, քան 20 կմ հեռավորության վրա և ունենան առնվազն 3000 քմ մակերես:
Ակոպյանը նաև նշել է, որ ավտոկայանները պետք է ունենան ասֆալտապատ կամ բետոնե ծածկույթ, ճանապարհային նշաններ, էլեկտրոնային կառավարման համակարգ և տեսախցիկներ:

The government of the Republic of Armenia has approved a decision to build cumulative parking lots at the Bagratashen and Agarak customs points. The head of the State Revenue Committee, Eduard Akopyan, noted that this project is important for stimulating and simplifying exports.
He emphasized that the cumulative parking lots should be located no more than 20 km from the customs points and have an area of at least 3000 sq. m.
Akopyan also mentioned that the parking lots should have asphalt or concrete surfaces, road markings, an electronic management system, and surveillance cameras.