Բաբկեն Թունյանը ընտրվել է տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչությունը, ինչպես հայտնի է, նիստ է հրավիրել, որի օրակարգի հիմնական հարցն Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների նախագահների թեկնածությունների քննարկումն է եղել:
Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու է ընտրվել Բաբկեն Թունյանը։ Նշենք, որ Թունյանը Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի միակ թեկնածուն էր:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Լուսինե Բադալյանն ընտրվել էր առողջապահության հարցերի հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու, Սոնա Ղազարյանը՝ Եվրաինտեգրման հարցերով մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու, Սիսակ Գաբրիելյանը՝ Կրթության, գիտության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու:
ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածուն կլինի Վիլեն Գաբրիելյանը։ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու է ընտրվել Նազելի Բաղդասարյանը, Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու է ընտրվել Սարգիս Խանդանյանը:

The leadership of the Civil Contract party held a meeting, where the main agenda was the discussion of candidates for the chairmanships of the National Assembly's permanent committees.
Babken Tunyan has been elected as the chair of the Economic Affairs Committee. It should be noted that Tunyan was the sole candidate for this position.
Earlier, it was reported that Lusine Badalyan was elected as the candidate for the chair of the Health Committee, Sona Ghazaryan for the chair of the Eurointegration Committee, and Sisak Gabrielyan for the chair of the Education, Science, Culture, Diaspora, Youth, and Sports Committee.
The candidate for the chair of the Defense and Security Committee will be Vilen Gabrielyan. Nazeli Baghdasaryan has been elected as the candidate for the chair of the Labor and Social Affairs Committee, and Sargis Khandanyan for the chair of the Foreign Relations Committee.