Բաբկեն Թունյանը ընտրվել է տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչությունը, ինչպես հայտնի է, նիստ է հրավիրել, որի օրակարգի հիմնական հարցն Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների նախագահների թեկնածությունների քննարկումն է եղել:
Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու է ընտրվել Բաբկեն Թունյանը։ Նշենք, որ Թունյանը Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի միակ թեկնածուն էր:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Լուսինե Բադալյանն ընտրվել էր առողջապահության հարցերի հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու, Սոնա Ղազարյանը՝ Եվրաինտեգրման հարցերով մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու, Սիսակ Գաբրիելյանը՝ Կրթության, գիտության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու:
ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածուն կլինի Վիլեն Գաբրիելյանը։ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու է ընտրվել Նազելի Բաղդասարյանը, Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածու է ընտրվել Սարգիս Խանդանյանը:

Бабкен Тунян избран председателем постоянной комиссии по экономическим вопросам
Как известно, руководство партии «Гражданский договор» провело заседание, на повестке дня которого обсуждались кандидатуры на посты председателей постоянных комиссий Национального собрания.
Председателем постоянной комиссии по экономическим вопросам избран Бабкен Тунян. Следует отметить, что Тунян был единственным кандидатом на пост председателя данной комиссии.
Ранее сообщалось, что Лусине Бадалян была избрана кандидатом на пост председателя комиссии по вопросам здравоохранения, Сона Газарян - кандидатом на пост председателя комиссии по вопросам евроинтеграции, Сисак Габриелян - кандидатом на пост председателя комиссии по вопросам образования, науки, культуры, диаспоры, молодежи и спорта.
Кандидатом на пост председателя постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности станет Вилен Габриелян. Кандидатом на пост председателя постоянной комиссии по вопросам труда и социальных вопросов избрана Назели Багдасарян, кандидатом на пост председателя постоянной комиссии по вопросам внешних отношений избран Саргис Ханданян.