Այս աշնանը Երևանում կանցկացվի առաջին հայ-բրիտանական բիզնես ֆորումը
Այս աշնանը Երևանում կանցկացվի առաջին հայ-բրիտանական բիզնես ֆորումը (Armenia-UK Business Forum 2026): Ֆորումը նախատեսված է հոկտեմբերի 5-ին, իսկ հիմնական բիզնես ծրագիրը կանցկացվի հոկտեմբերի 6-ին: Ֆորումի նպատակն է զարգացնել երկկողմանի գործարար, ներդրումային և ինստիտուցիոնալ համագործակցությունը, ինչպես նաև ստեղծել նոր հնարավորություններ հայ-բրիտանական գործընկերության համար:
Ֆորումի կազմակերպիչներն են Օքսֆորդի շրջանավարտների բիզնես ակումբը Հայաստանում (OABCA)՝ համագործակցությամբ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության, այդ թվում՝ տնտեսական, կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունների, Enterprise Armenia-ի և Բրիտանո-հայկական առևտրի պալատի (BACC) հետ:
2026 թվականի հունվար-մայիս ամիսների տվյալներով, Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև արտաքին առևտրի շրջանառությունը աճել է 18.2% և կազմել $46.1 միլիոն, որտեղ արտահանումն աճել է 88.1% մինչև $611.3 հազար:

Этой осенью в Ереване состоится первый армяно-британский бизнес-форум
Этой осенью в Ереване состоится первый армяно-британский бизнес-форум (Armenia-UK Business Forum 2026). Открытие форума запланировано на 5 октября, а основная деловая программа пройдет 6 октября. Цель форума — развитие двустороннего делового, инвестиционного и институционального сотрудничества, а также создание новых возможностей для армяно-британского партнерства.
Организаторами форума выступают Бизнес-клуб выпускников Оксфорда в Армении (OABCA) в партнерстве с Правительством Республики Армения, включая Министерство экономики, Министерство образования, науки, культуры и спорта, Enterprise Armenia, а также Британо-армянскую торговую палату (BACC).
По данным Статкомитета РА, внешнеторговый оборот между Арменией и Великобританией в январе-мае 2026 года вырос на 18,2% и составил $46,1 млн, при этом экспорт увеличился на 88,1% до $611,3 тыс.