ԵՐԵՎԱՆ, 31 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. ԶԱՕ «Byblos Bank Armenia»-ը հայտնում է, որ գլխավոր գործադիր տնօրեն Այկ Ստեփանյանը օգոստոսի 1-ից դադարեցնում է իր գործունեությունը բանկում:
Բանկի հաղորդմամբ, Այկ Ստեփանյանի ղեկավարությամբ Byblos Bank Armenia-ն շարունակաբար ամրապնդել է իր դիրքերը ֆինանսական շուկայում, ընդլայնել է մատուցվող ծառայությունների շրջանակը, ներդրել նորարարական թվային լուծումներ և համակարգված զարգացրել հաճախորդ oriented մոտեցումը: Նրա ռազմավարական տեսլականն ու մասնագիտական առաջնորդությունը կարևոր դեր են խաղացել բանկի կայուն զարգացման ապահովման, գործունեության արդյունավետության բարձրացման և երկարաժամկետ առաջընթացի հասնելու համար:
Անհրաժեշտության դեպքում լիազորությունների հարթ փոխանցման ապահովման համար բանկի խորհուրդը ժամանակավորապես գլխավոր գործադիր տնօրենի պաշտոնում նշանակել է Անի Սարգսյանին, ով ներկայումս զբաղեցնում է բանկի գլխավոր ֆինանսական տնօրենի պաշտոնը: Նշանակումը ուժի մեջ է մտնում օգոստոսի 1-ից:

YEREVAN, July 31. /ARKA/. Byblos Bank Armenia has announced that its CEO Aik Stepanyan will cease his activities at the bank effective August 1, 2026.
According to the bank, under Aik Stepanyan's leadership, Byblos Bank Armenia has consistently strengthened its position in the financial market, expanded the range of services offered, implemented innovative digital solutions, and systematically developed a customer-oriented approach. His strategic vision and professional leadership played a significant role in ensuring the bank's sustainable development, improving its operational efficiency, and achieving long-term progress.
To ensure a smooth transition of powers, the bank's board has appointed Ani Sargsyan as the acting CEO and deputy executive director, who currently serves as the bank's chief financial officer. The appointment will take effect on August 1.