ԵՐԵՎԱՆ, 31 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. ԶԱՕ «Byblos Bank Armenia»-ը հայտնում է, որ գլխավոր գործադիր տնօրեն Այկ Ստեփանյանը օգոստոսի 1-ից դադարեցնում է իր գործունեությունը բանկում:
Բանկի հաղորդմամբ, Այկ Ստեփանյանի ղեկավարությամբ Byblos Bank Armenia-ն շարունակաբար ամրապնդել է իր դիրքերը ֆինանսական շուկայում, ընդլայնել է մատուցվող ծառայությունների շրջանակը, ներդրել նորարարական թվային լուծումներ և համակարգված զարգացրել հաճախորդ oriented մոտեցումը: Նրա ռազմավարական տեսլականն ու մասնագիտական առաջնորդությունը կարևոր դեր են խաղացել բանկի կայուն զարգացման ապահովման, գործունեության արդյունավետության բարձրացման և երկարաժամկետ առաջընթացի հասնելու համար:
Անհրաժեշտության դեպքում լիազորությունների հարթ փոխանցման ապահովման համար բանկի խորհուրդը ժամանակավորապես գլխավոր գործադիր տնօրենի պաշտոնում նշանակել է Անի Սարգսյանին, ով ներկայումս զբաղեցնում է բանկի գլխավոր ֆինանսական տնօրենի պաշտոնը: Նշանակումը ուժի մեջ է մտնում օգոստոսի 1-ից:

ЕРЕВАН, 31 июля. /АРКА/. ЗАО «Byblos Bank Armenia» сообщает, что главный исполнительный директор банка Айк Степанян с 1 августа 2026 года прекратит свою деятельность в банке.
Как заявили в банке, под руководством Айка Степаняна Byblos Bank Armenia последовательно укреплял свои позиции на финансовом рынке, расширял спектр предоставляемых услуг, внедрял инновационные цифровые решения и системно развивал клиентоориентированный подход. Его стратегическое видение и профессиональное лидерство сыграли важную роль в обеспечении устойчивого развития банка, повышении эффективности его деятельности и достижении долгосрочного прогресса.
Для обеспечения плавной передачи полномочий Совет банка назначил временно исполняющей обязанности главного исполнительного директора и заместителем исполнительного директора Ани Саргсян, которая в настоящее время занимает должность главного финансового директора банка. Назначение вступит в силу с 1 августа.