Ավստրալիայի կարգավորիչը ցանկանում է խստացնել աղտոտման կանոնները Դարվինի LNG գործարանների համար
Դարվինի LNG գործարանները կարող են ենթարկվել ավելի խիստ շրջակա միջավայրի և աղտոտման հաշվետվության կանոնների
Ավստրալիայի երկու խոշոր LNG նախագծերը, որոնք ղեկավարում են Santos և Inpex, կարող են ենթարկվել ավելի խիստ շրջակա միջավայրի և աղտոտման հաշվետվության կանոնների, քանի որ Հյուսիսային տարածքի շրջակա միջավայրի պաշտպանության իշխանությունը (NT EPA) առաջարկել է 23 միջոց՝ նախկինում աղտոտման հաշվետվության անբավարարության հարցը լուծելու համար:
Այս վերանայումը սկսվել է անցյալ տարի, երբ Inpex-ը զգալիորեն բարձրացրել է 2023/24 թվականների համար իր արտանետումների գնահատականները, ինչը մտահոգություն է առաջացրել համայնքում:
NT EPA-ն առաջարկել է, որ Ichthys LNG և Darwin LNG գործարանները կիրառեն ավելի խիստ սահմանափակումներ աղտոտիչների վրա, ներառյալ թվային արտանետման խտության սահմաններ:

Австралийский регулятор хочет ужесточить правила загрязнения для заводов LNG в Дарвине
Два крупнейших проекта LNG в Австралии, управляемых Santos и Inpex, могут столкнуться с более строгими экологическими и отчетными требованиями, поскольку Управление по охране окружающей среды Северной территории (NT EPA) предложило 23 меры для устранения предыдущего недостатка в отчетности по выбросам.
Обзор был инициирован в прошлом году после значительного пересмотра оценок выбросов Inpex на 2023/24 год, что вызвало обеспокоенность в сообществе.
NT EPA рекомендует, чтобы Ichthys LNG и Darwin LNG внедрили более строгие ограничения на загрязняющие вещества, включая числовые пределы концентрации выбросов: