Աշխարհի գավաթը բարերի և ռեստորանների համար անհրաժեշտ աջակցություն է տվել, ասում է Ֆեդը
Ֆեդերալ պահուստային համակարգը նշում է, որ տնտեսական թույլ ցուցանիշները նվազեցրել են մրցույթի դրական ազդեցությունը:
ՖԻՖԱ-ի աշխարհի գավաթը զբոսաշրջային աջակցություն է տվել հյուրընկալ քաղաքներին, սակայն դրա դրական ազդեցությունը նվազեցվել է այլ վայրերում նկատվող տնտեսական թույլ ցուցանիշներով, ըստ Ֆեդերալ պահուստային համակարգի զեկույցի:
Բոստոնի բարերը հաղորդել են, որ մրցույթի հետ կապված գարեջրի վաճառքները բարձրացել են, ըստ Ֆեդի «Բեժ» գրքի:
Մրցույթի խաղերը հյուրընկալող քաղաքներում զբոսաշրջային այցելությունները բարձր էին, սակայն այլ շուկաներում տեղացիները նվազեցրել են ծախսերը ռեստորաններում, հյուրանոցներում և ժամանցի ոլորտում:
Բոստոնի Ֆեդը հաղորդել է, որ քաղաքի հյուրանոցների ամրագրումները կապված աշխարհի գավաթի հետ սկզբում ավելի թույլ էին, քան սպասվում էր, սակայն հյուրանոցները գները իջեցնելուց հետո կարողացել են հասնել կանխատեսված մակարդակներին:
Բոստոնի որոշ բարեր հաղորդել են, որ մրցույթի հետ կապված գարեջրի վաճառքները բարձրացել են, իսկ որոշ վայրերում գարեջուրը սպառվել է, երբ Շոտլանդիայի երկրպագուները այցելել են քաղաք:
Նյու Յորքի որոշ ռեստորաններ և բարեր նշել են, որ վաճառքները «ուժեղ» են եղել մրցույթի դիտման միջոցառումների շնորհիվ, սակայն մյուսները նշել են, որ միջազգային այցելուների թիվը նվազել է:
Ընդհանուր առմամբ, Ֆեդը նշել է, որ սպառողական և բիզնես ծառայությունների պահանջարկը «մի փոքր դանդաղել է»:

Чемпионат мира дал необходимый импульс барам и ресторанам, говорит ФРС
Федеральная резервная система отмечает, что слабые экономические показатели снизили положительное влияние турнира.
Чемпионат мира по футболу предоставил туристическую поддержку принимающим городам, однако его положительное влияние было снижено экономической слабостью в других местах, согласно отчету Федеральной резервной системы:
Бары в Бостоне сообщили о росте продаж пива, связанных с турниром, согласно «Бежевой книге» ФРС:
В городах, принимающих матчи чемпионата мира, туристические потоки были высокими, но в других рынках местные жители сократили расходы на рестораны, отели и развлечения:
ФРС Бостона сообщила, что бронирование отелей в городе, связанное с чемпионатом мира, изначально было слабее, чем ожидалось, но после снижения цен на номера уровень размещения увеличился до прогнозируемого:
Некоторые бары в Бостоне сообщили о росте продаж пива, и некоторые заведения даже исчерпали запасы, когда шотландские фанаты прибыли в город:
Некоторые рестораны и бары в Нью-Йорке сообщили о «сильных» продажах благодаря мероприятиям по просмотру матчей, однако другие заведения отметили снижение числа международных посетителей: