Արթուր Նազարյանն ընտրվել է Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի նախագահ
Հուլիսի 29-ին Երևանում տեղի ունեցավ Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի արտահերթ ժողովը, որի ընթացքում ֆեդերացիայի պատվիրակները միաձայն ընտրեցին Արթուր Նազարյանին՝ որպես Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի նախագահ։ Ժողովին մասնակցեցին ֆեդերացիայի 34 պատվիրակներից 33-ը, որոնք բաց քվեարկությամբ միաձայն հաստատեցին օրակարգում ընդգրկված բոլոր հարցերի քննարկման կարգը։
Օրակարգի առաջին հարցը Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի նախագահի ընտրությունն էր։ Պատվիրակները լսեցին նախագահի թեկնածու Արթուր Նազարյանի ելույթը, որի ընթացքում նա ներկայացրեց հայկական բասկետբոլի զարգացման իր տեսլականը, առաջիկա ծրագրերն ու առաջնահերթությունները։ Այնուհետև նա պատասխանեց պատվիրակների հարցերին, որից հետո անցկացվեց բաց քվեարկություն։ Քվեարկության արդյունքում Արթուր Նազարյանը միաձայն ընտրվեց Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի նախագահ։

On July 29, an extraordinary meeting of the Armenian Basketball Federation took place in Yerevan, during which the federation's delegates unanimously elected Arthur Nazaryan as the president of the Armenian Basketball Federation. 33 out of 34 delegates participated in the meeting, which unanimously approved the agenda for discussing all issues.
The first item on the agenda was the election of the president of the Armenian Basketball Federation. The delegates heard the speech of presidential candidate Arthur Nazaryan, during which he presented his vision for the development of Armenian basketball, upcoming programs, and priorities. He then answered the delegates' questions, after which an open vote was held. As a result of the voting, Arthur Nazaryan was unanimously elected president of the Armenian Basketball Federation.