Արթուր Նազարյանն ընտրվել է Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի նախագահ
Հուլիսի 29-ին Երևանում տեղի ունեցավ Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի արտահերթ ժողովը, որի ընթացքում ֆեդերացիայի պատվիրակները միաձայն ընտրեցին Արթուր Նազարյանին՝ որպես Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի նախագահ։ Ժողովին մասնակցեցին ֆեդերացիայի 34 պատվիրակներից 33-ը, որոնք բաց քվեարկությամբ միաձայն հաստատեցին օրակարգում ընդգրկված բոլոր հարցերի քննարկման կարգը։
Օրակարգի առաջին հարցը Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի նախագահի ընտրությունն էր։ Պատվիրակները լսեցին նախագահի թեկնածու Արթուր Նազարյանի ելույթը, որի ընթացքում նա ներկայացրեց հայկական բասկետբոլի զարգացման իր տեսլականը, առաջիկա ծրագրերն ու առաջնահերթությունները։ Այնուհետև նա պատասխանեց պատվիրակների հարցերին, որից հետո անցկացվեց բաց քվեարկություն։ Քվեարկության արդյունքում Արթուր Նազարյանը միաձայն ընտրվեց Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի նախագահ։

29 июля в Ереване прошло внеочередное собрание Федерации баскетбола Армении, на котором делегаты единогласно избрали Артура Назаряна президентом Федерации баскетбола Армении. В собрании приняли участие 33 из 34 делегатов федерации, которые открытым голосованием единогласно утвердили порядок обсуждения всех вопросов повестки дня.
Первым вопросом повестки дня было избрание президента Федерации баскетбола Армении. Делегаты заслушали выступление кандидата в президенты Артура Назаряна, в котором он представил свое видение развития армянского баскетбола, предстоящие программы и приоритеты. Затем он ответил на вопросы делегатов, после чего прошло открытое голосование. По результатам голосования Артур Назарян был единогласно избран президентом Федерации баскетбола Армении.