Արդշինբանկը՝ Հայաստանի ամենամեծ հարկատուն առաջին կիսամյակի արդյունքներով
Արդշինբանկը, ըստ Հայաստանի Հանրապետության Պետական եկամուտների կոմիտեի հրապարակած տվյալների, առաջին կիսամյակի արդյունքներով զբաղեցրել է առաջին տեղը հարկատուների շարքում՝ վճարելով 32.5 մլրդ դրամ հարկեր: Ընդհանուր հարկային վճարները կազմել են 33.6 մլրդ դրամ:
Այս ընթացքում 27.5 մլրդ դրամը եղել է շահութահարկ, իսկ մոտ 5.0 մլրդ դրամը՝ եկամտային հարկ: Այս ցուցանիշները վկայում են բանկի ֆինանսական կայունության մասին և նրա պատասխանատու ներդրումների մասին Հայաստանի տնտեսության զարգացման գործում:
Արդշինբանկի ֆինանսական տնօրենը նշել է, որ բանկը իր առաքելությունը դիտարկում է ոչ միայն ֆինանսական ծառայություններ մատուցելու, այլ նաև Հայաստանի տնտեսության զարգացման կարևոր գործընկեր լինելու տեսանկյունից:

Ардшинбанк, согласно данным, опубликованным Государственным комитетом по доходам Республики Армения, по итогам первого полугодия 2026 года занял первое место среди налогоплательщиков, уплатив 32,5 млрд драмов налогов. Общая сумма налоговых платежей составила 33,6 млрд драмов.
Из уплаченных налогов за отчетный период 27,5 млрд драмов составил налог на прибыль, а около 5,0 млрд драмов — подоходный налог. Эти показатели свидетельствуют о финансовой устойчивости банка и его ответственном вкладе в экономическое развитие страны.
Член правления Ардшинбанка отметил, что банк рассматривает свою миссию не только как предоставление финансовых услуг, но и как участие в качестве важного партнера в развитии экономики Армении.