ԵՐԵՎԱՆ, 23 հուլիսի։ Արդշինբանկը ճանաչվել է «Լավագույն բանկ» Հայաստանի համար 2026 թվականի Euromoney մրցանակների արդյունքներով, կրկին հաստատելով իր առաջատար դիրքերը բանկային համակարգում։ Այս մասին հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Euromoney-ի գնահատմամբ, այս մրցանակը շնորհվել է Արդշինբանկին 2025 թվականին ձեռք բերված կայուն ֆինանսական արդյունքների, շարունակական վարկավորման աճի, թվային ծառայությունների զարգացման և հաճախորդների սպասարկման որակի բարձրացման համար:
Մրցանակի ժյուրին ընդգծել է, որ Արդշինբանկը կարողացել է արդյունավետորեն համատեղել ֆինանսական կայունությունը և տեխնոլոգիական նորարարությունները, ապահովելով զգալի արդյունքներ մանրածախ, կորպորատիվ և ՄՍԲ բանկինգի ոլորտներում:
2025 թվականին Արդշինբանկի վարկային պորտֆելը աճել է 30.3%-ով, իսկ հաճախորդների թիվը գերազանցել է 580 հազար, ինչը ցույց է տալիս բանկի կայուն աճն ու հաճախորդների շարունակվող վստահությունը:
«Այս մրցանակը մեզ համար կարևոր գնահատական է ոչ միայն ֆինանսական արդյունքների, այլև այն ռազմավարության, որը մենք հետևողականորեն իրականացնում ենք՝ ստեղծելով ժամանակակից, տեխնոլոգիական և հաճախորդամետ բանկային ծառայությունների համակարգ։ Սա մեր թիմի աշխատանքի, հաճախորդների վստահության և գործընկերների արդյունավետ համագործակցության արդյունքն է։ Մենք շարունակելու ենք ներդրումներ անել նորարարություններում, թվային լուծումներում և ծառայությունների որակի բարձրացման գործում, ստեղծելով ավելի մեծ արժեք մեր հաճախորդների, Հայաստանի տնտեսության և երկրի ֆինանսական համակարգի համար», - նշել է Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը:
Euromoney մրցանակները համարվում են աշխարհի ֆինանսական ոլորտի ամենահարգված մրցանակներից մեկը։ Ամեն տարի գնահատվում են առաջատար ֆինանսական հաստատությունների գործունեությունը՝ հաշվի առնելով ֆինանսական արդյունքները, ռազմավարական զարգացումը, նորարարությունները, թվային փոխակերպումը, կորպորատիվ կառավարումը և հաճախորդների սպասարկման որակը:
Արդշինբանկը նաև 2020 և 2023 թվականներին ստացել է Euromoney «Լավագույն բանկ» մրցանակը։ 2026 թվականի այս ճանաչումը կրկին հաստատում է Արդշինբանկի առաջատար դիրքերը, արտացոլելով բանկի երկարաժամկետ զարգացման ռազմավարության արդյունավետությունը և նրա անփոփոխ ձգտումը կատարելության:

Ардшинбанк - лучший банк Армении по версии Euromoney Awards for Excellence 2026
ЕРЕВАН, 23 июля. Ардшинбанк признан «Лучшим банком Армении» по итогам британской премии Euromoney Awards for Excellence 2026, вновь подтвердив свои лидирующие позиции в банковской системе Армении. Об этом сообщает пресс-служба банка.
По оценке Euromoney, эта награда присуждена Ардшинбанку за устойчивые финансовые результаты, достигнутые в 2025 году, последовательный рост кредитования, развитие цифровых сервисов и повышение качества обслуживания клиентов.
Жюри премии подчеркнуло, что Ардшинбанк сумел эффективно объединить финансовую устойчивость и технологические инновации, обеспечив ощутимые результаты в направлениях розничного, корпоративного и МСБ-банкинга.
В 2025 году кредитный портфель Ардшинбанка увеличился на 30,3%, а число клиентов превысило 580 тысяч, что отражает устойчивый рост банка и сохраняющееся доверие клиентов.
«Эта награда является для нас важной оценкой не только финансовых результатов, но и той стратегии, которую мы последовательно реализуем, создавая современную, технологичную и клиентоориентированную систему банковских услуг. Это результат работы всей нашей команды, доверия наших клиентов и эффективного сотрудничества с партнерами. Мы продолжим инвестировать в инновации, цифровые решения и повышение качества услуг, создавая еще большую ценность для наших клиентов, экономики Армении и финансовой системы страны», - отметил председатель правления ОAО «Ардшинбанк» Артак Ананян.
Премия Euromoney Awards for Excellence является одной из самых престижных премий в мировой финансовой отрасли. Ежегодно в ее рамках оценивается деятельность ведущих финансовых институтов мира с учетом финансовых результатов, стратегического развития, инноваций, цифровой трансформации, корпоративного управления и качества обслуживания клиентов.
Ардшинбанк также был удостоен премии Euromoney «Лучший банк Армении» в 2020 и 2023 годах. Это признание в 2026 году вновь подтверждает лидирующие позиции Ардшинбанка, отражая эффективность долгосрочной стратегии развития Банка и его неизменное стремление к совершенству.