ԵՐԵՎԱՆ, 23 հուլիսի։ Արդշինբանկը ճանաչվել է «Լավագույն բանկ» Հայաստանի համար 2026 թվականի Euromoney մրցանակների արդյունքներով, կրկին հաստատելով իր առաջատար դիրքերը բանկային համակարգում։ Այս մասին հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Euromoney-ի գնահատմամբ, այս մրցանակը շնորհվել է Արդշինբանկին 2025 թվականին ձեռք բերված կայուն ֆինանսական արդյունքների, շարունակական վարկավորման աճի, թվային ծառայությունների զարգացման և հաճախորդների սպասարկման որակի բարձրացման համար:
Մրցանակի ժյուրին ընդգծել է, որ Արդշինբանկը կարողացել է արդյունավետորեն համատեղել ֆինանսական կայունությունը և տեխնոլոգիական նորարարությունները, ապահովելով զգալի արդյունքներ մանրածախ, կորպորատիվ և ՄՍԲ բանկինգի ոլորտներում:
2025 թվականին Արդշինբանկի վարկային պորտֆելը աճել է 30.3%-ով, իսկ հաճախորդների թիվը գերազանցել է 580 հազար, ինչը ցույց է տալիս բանկի կայուն աճն ու հաճախորդների շարունակվող վստահությունը:
«Այս մրցանակը մեզ համար կարևոր գնահատական է ոչ միայն ֆինանսական արդյունքների, այլև այն ռազմավարության, որը մենք հետևողականորեն իրականացնում ենք՝ ստեղծելով ժամանակակից, տեխնոլոգիական և հաճախորդամետ բանկային ծառայությունների համակարգ։ Սա մեր թիմի աշխատանքի, հաճախորդների վստահության և գործընկերների արդյունավետ համագործակցության արդյունքն է։ Մենք շարունակելու ենք ներդրումներ անել նորարարություններում, թվային լուծումներում և ծառայությունների որակի բարձրացման գործում, ստեղծելով ավելի մեծ արժեք մեր հաճախորդների, Հայաստանի տնտեսության և երկրի ֆինանսական համակարգի համար», - նշել է Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը:
Euromoney մրցանակները համարվում են աշխարհի ֆինանսական ոլորտի ամենահարգված մրցանակներից մեկը։ Ամեն տարի գնահատվում են առաջատար ֆինանսական հաստատությունների գործունեությունը՝ հաշվի առնելով ֆինանսական արդյունքները, ռազմավարական զարգացումը, նորարարությունները, թվային փոխակերպումը, կորպորատիվ կառավարումը և հաճախորդների սպասարկման որակը:
Արդշինբանկը նաև 2020 և 2023 թվականներին ստացել է Euromoney «Լավագույն բանկ» մրցանակը։ 2026 թվականի այս ճանաչումը կրկին հաստատում է Արդշինբանկի առաջատար դիրքերը, արտացոլելով բանկի երկարաժամկետ զարգացման ռազմավարության արդյունավետությունը և նրա անփոփոխ ձգտումը կատարելության:

YEREVAN, July 23. Ardshinbank has been recognized as the 'Best Bank in Armenia' at the 2026 Euromoney Awards for Excellence, reaffirming its leading position in the Armenian banking system. This was reported by the bank's press service.
According to Euromoney's assessment, this award was given to Ardshinbank for its sustainable financial results achieved in 2025, consistent growth in lending, development of digital services, and improvement in customer service quality.
The award jury emphasized that Ardshinbank has effectively combined financial stability with technological innovations, achieving significant results in retail, corporate, and SME banking.
In 2025, Ardshinbank's loan portfolio increased by 30.3%, and the number of clients exceeded 580,000, reflecting the bank's sustainable growth and ongoing customer trust.
'This award is an important recognition for us not only of our financial results but also of the strategy we consistently implement, creating a modern, technological, and customer-oriented banking service system. It is the result of our entire team's work, our customers' trust, and effective collaboration with partners. We will continue to invest in innovations, digital solutions, and service quality improvements, creating even greater value for our clients, the Armenian economy, and the country's financial system,' noted Artak Ananyan, Chairman of the Board of Ardshinbank.
The Euromoney Awards for Excellence are among the most prestigious awards in the global financial industry. Each year, the activities of leading financial institutions worldwide are evaluated based on financial results, strategic development, innovations, digital transformation, corporate governance, and customer service quality.
Ardshinbank was also awarded the Euromoney 'Best Bank in Armenia' in 2020 and 2023. This recognition in 2026 once again confirms Ardshinbank's leading position, reflecting the effectiveness of the bank's long-term development strategy and its unwavering pursuit of excellence.