Արդշինբանկը ճանաչվել է Հայաստանի լավագույն բանկը Euromoney Awards for Excellence 2026-ի վարկանիշով
Արդշինբանկը ճանաչվել է «Լավագույն բանկ» Հայաստանի համար 2026 թվականի Euromoney Awards for Excellence մրցանակաբաշխության արդյունքում, ինչը կրկին հաստատում է նրա առաջատար դիրքերը բանկային համակարգում:
Այս մրցանակը շնորհվել է Արդշինբանկին 2025 թվականին կայացած կայուն ֆինանսական արդյունքների համար, որոնք ներառում են շարունակական վարկավորման աճ, թվային ծառայությունների զարգացում և հաճախորդների սպասարկման որակի բարձրացում:
Euromoney-ի ժյուրին ընդգծել է, որ Արդշինբանկը արդյունավետ կերպով համադրել է ֆինանսական կայունությունը և տեխնոլոգիական նորարարությունները, ապահովելով զգալի արդյունքներ մանրածախ, կորպորատիվ և ՄՍԲ բանկինգի ոլորտներում:
2025 թվականին Արդշինբանկի վարկային պորտֆելը աճել է 30.3%-ով, իսկ հաճախորդների թիվը գերազանցել է 580 հազար, ինչը ցույց է տալիս բանկի կայուն աճն ու հաճախորդների շարունակական վստահությունը:
«Այս մրցանակը մեզ համար կարևոր գնահատական է ոչ միայն ֆինանսական արդյունքներին, այլև այն ռազմավարությանը, որը մենք հետևողականորեն իրականացնում ենք՝ ստեղծելով ժամանակակից, տեխնոլոգիական և հաճախորդակենտրոն բանկային ծառայությունների համակարգ: Սա մեր թիմի աշխատանքի, հաճախորդների վստահության և գործընկերների արդյունավետ համագործակցության արդյունք է: Մենք շարունակելու ենք ներդրումներ կատարել նորարարությունների, թվային լուծումների և ծառայությունների որակի բարձրացման մեջ՝ ստեղծելով ավելի մեծ արժեք մեր հաճախորդների, Հայաստանի տնտեսության և երկրի ֆինանսական համակարգի համար», - նշել է Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը:
Euromoney Awards for Excellence մրցանակը համարվում է աշխարհի ֆինանսական ոլորտի ամենահեղինակավոր մրցանակներից մեկը: Ամեն տարի գնահատվում են աշխարհի առաջատար ֆինանսական հաստատությունների գործունեությունը՝ հաշվի առնելով ֆինանսական արդյունքները, ռազմավարական զարգացումը, նորարարությունները, թվային փոխակերպումը, կորպորատիվ կառավարումը և հաճախորդների սպասարկման որակը:
Արդշինբանկը նաև 2020 և 2023 թվականներին արժանացել է Euromoney «Լավագույն բանկ» մրցանակին: 2026 թվականի այս ճանաչումը կրկին հաստատում է Արդշինբանկի առաջատար դիրքերը, արտահայտելով բանկի երկարաժամկետ զարգացման ռազմավարության արդյունավետությունը և նրա անփոփոխ ձգտումը կատարելության:

Ардшинбанк - лучший банк Армении по версии Euromoney Awards for Excellence 2026
Ардшинбанк признан «Лучшим банком Армении» по итогам британской премии Euromoney Awards for Excellence 2026, вновь подтвердив свои лидирующие позиции в банковской системе Армении.
Эта награда присуждена Ардшинбанку за устойчивые финансовые результаты, достигнутые в 2025 году, последовательный рост кредитования, развитие цифровых сервисов и повышение качества обслуживания клиентов.
Жюри премии подчеркнуло, что Ардшинбанк сумел эффективно объединить финансовую устойчивость и технологические инновации, обеспечив ощутимые результаты в направлениях розничного, корпоративного и МСБ-банкинга.
В 2025 году кредитный портфель Ардшинбанка увеличился на 30,3%, а число клиентов превысило 580 тысяч, что отражает устойчивый рост банка и сохраняющееся доверие клиентов.
«Эта награда является для нас важной оценкой не только финансовых результатов, но и той стратегии, которую мы последовательно реализуем, создавая современную, технологичную и клиентоориентированную систему банковских услуг. Это результат работы всей нашей команды, доверия наших клиентов и эффективного сотрудничества с партнерами. Мы продолжим инвестировать в инновации, цифровые решения и повышение качества услуг, создавая еще большую ценность для наших клиентов, экономики Армении и финансовой системы страны», - отметил председатель правления ОAО «Ардшинбанк» Артак Ананян.
Премия Euromoney Awards for Excellence является одной из самых престижных премий в мировой финансовой отрасли. Ежегодно в ее рамках оценивается деятельность ведущих финансовых институтов мира с учетом финансовых результатов, стратегического развития, инноваций, цифровой трансформации, корпоративного управления и качества обслуживания клиентов.
Ардшинбанк также был удостоен премии Euromoney «Лучший банк Армении» в 2020 и 2023 годах. Это признание в 2026 году вновь подтверждает лидирующие позиции Ардшинбанка, отражая эффективность долгосрочной стратегии развития Банка и его неизменное стремление к совершенству.