Արդշինբանկը ճանաչվել է Հայաստանի լավագույն բանկը Euromoney Awards for Excellence 2026-ի վարկանիշով
Արդշինբանկը ճանաչվել է «Լավագույն բանկ» Հայաստանի համար 2026 թվականի Euromoney Awards for Excellence մրցանակաբաշխության արդյունքում, ինչը կրկին հաստատում է նրա առաջատար դիրքերը բանկային համակարգում:
Այս մրցանակը շնորհվել է Արդշինբանկին 2025 թվականին կայացած կայուն ֆինանսական արդյունքների համար, որոնք ներառում են շարունակական վարկավորման աճ, թվային ծառայությունների զարգացում և հաճախորդների սպասարկման որակի բարձրացում:
Euromoney-ի ժյուրին ընդգծել է, որ Արդշինբանկը արդյունավետ կերպով համադրել է ֆինանսական կայունությունը և տեխնոլոգիական նորարարությունները, ապահովելով զգալի արդյունքներ մանրածախ, կորպորատիվ և ՄՍԲ բանկինգի ոլորտներում:
2025 թվականին Արդշինբանկի վարկային պորտֆելը աճել է 30.3%-ով, իսկ հաճախորդների թիվը գերազանցել է 580 հազար, ինչը ցույց է տալիս բանկի կայուն աճն ու հաճախորդների շարունակական վստահությունը:
«Այս մրցանակը մեզ համար կարևոր գնահատական է ոչ միայն ֆինանսական արդյունքներին, այլև այն ռազմավարությանը, որը մենք հետևողականորեն իրականացնում ենք՝ ստեղծելով ժամանակակից, տեխնոլոգիական և հաճախորդակենտրոն բանկային ծառայությունների համակարգ: Սա մեր թիմի աշխատանքի, հաճախորդների վստահության և գործընկերների արդյունավետ համագործակցության արդյունք է: Մենք շարունակելու ենք ներդրումներ կատարել նորարարությունների, թվային լուծումների և ծառայությունների որակի բարձրացման մեջ՝ ստեղծելով ավելի մեծ արժեք մեր հաճախորդների, Հայաստանի տնտեսության և երկրի ֆինանսական համակարգի համար», - նշել է Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը:
Euromoney Awards for Excellence մրցանակը համարվում է աշխարհի ֆինանսական ոլորտի ամենահեղինակավոր մրցանակներից մեկը: Ամեն տարի գնահատվում են աշխարհի առաջատար ֆինանսական հաստատությունների գործունեությունը՝ հաշվի առնելով ֆինանսական արդյունքները, ռազմավարական զարգացումը, նորարարությունները, թվային փոխակերպումը, կորպորատիվ կառավարումը և հաճախորդների սպասարկման որակը:
Արդշինբանկը նաև 2020 և 2023 թվականներին արժանացել է Euromoney «Լավագույն բանկ» մրցանակին: 2026 թվականի այս ճանաչումը կրկին հաստատում է Արդշինբանկի առաջատար դիրքերը, արտահայտելով բանկի երկարաժամկետ զարգացման ռազմավարության արդյունավետությունը և նրա անփոփոխ ձգտումը կատարելության:

Ardshinbank Recognized as Best Bank in Armenia by Euromoney Awards for Excellence 2026
Ardshinbank has been recognized as the 'Best Bank in Armenia' by the Euromoney Awards for Excellence 2026, reaffirming its leading position in the banking system of Armenia.
This award was given to Ardshinbank for its sustainable financial results achieved in 2025, consistent growth in lending, development of digital services, and improvement in customer service quality.
The jury of the award emphasized that Ardshinbank has effectively combined financial stability with technological innovations, achieving significant results in retail, corporate, and SME banking.
In 2025, Ardshinbank's loan portfolio increased by 30.3%, and the number of clients exceeded 580,000, reflecting the bank's steady growth and continued customer trust.
'This award is an important recognition for us not only of our financial results but also of the strategy we consistently implement, creating a modern, technological, and customer-oriented banking service system. It is the result of our entire team's work, the trust of our clients, and effective cooperation with partners. We will continue to invest in innovations, digital solutions, and service quality improvements, creating even greater value for our clients, the economy of Armenia, and the country's financial system,' noted Artak Ananyan, Chairman of the Board of Ardshinbank.
The Euromoney Awards for Excellence is one of the most prestigious awards in the global financial industry. Each year, it assesses the activities of leading financial institutions worldwide based on financial results, strategic development, innovations, digital transformation, corporate governance, and customer service quality.
Ardshinbank was also awarded the Euromoney 'Best Bank in Armenia' in 2020 and 2023. This recognition in 2026 once again confirms Ardshinbank's leading position, reflecting the effectiveness of the bank's long-term development strategy and its unwavering pursuit of excellence.