Արաիկ Արթոյան, ով ներկայացնում է Հայաստանի իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, ազատվել է վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից: Այս որոշումը ստորագրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից ազատվել է նաև նրա տեղակալ Տարոն Չախոյանը և վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը:
Արթոյանը ղեկավարում էր վարչապետի աշխատակազմը 2021 թվականի հունիսից: 2026 թվականի հունիսի 7-ին տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում նա ընտրվել է պատգամավոր:
Նիկոլ Փաշինյանը նաև հայտնել է, որ վարչապետի աշխատակազմի նոր ղեկավարի պաշտոնում նշանակվելու է նախկին ԱՄՆ-ի Հայաստանում դեսպան Լիլիթ Մակունցը, իսկ նոր մամուլի քարտուղարը կլինի Մելանիա Արթոյանը:

Араик Арутюнян освобожден от должности руководителя аппарата премьер-министра РА
Араик Арутюнян, представляющий правящую партию Армении «Гражданский договор», освобожден от должности руководителя аппарата премьер-министра РА. Это решение подписал премьер-министр Никол Пашинян.
Согласно сообщению пресс-службы правительства, также освобождены от занимаемых должностей заместитель руководителя аппарата премьера Тарон Чахоян и пресс-секретарь главы правительства Назели Багдасарян.
Арутюнян занимал пост главы аппарата премьера с июня 2021 года. По итогам парламентских выборов 7 июня 2026 года он был избран депутатом парламента.
Ранее Никол Пашинян сообщил, что новым руководителем аппарата премьер-министра будет назначена бывший посол Армении в США Лилит Макунц, а новым пресс-секретарем станет Мелания Арутюнян.