Արաիկ Արթոյան, ով ներկայացնում է Հայաստանի իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, ազատվել է վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից: Այս որոշումը ստորագրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից ազատվել է նաև նրա տեղակալ Տարոն Չախոյանը և վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը:
Արթոյանը ղեկավարում էր վարչապետի աշխատակազմը 2021 թվականի հունիսից: 2026 թվականի հունիսի 7-ին տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում նա ընտրվել է պատգամավոր:
Նիկոլ Փաշինյանը նաև հայտնել է, որ վարչապետի աշխատակազմի նոր ղեկավարի պաշտոնում նշանակվելու է նախկին ԱՄՆ-ի Հայաստանում դեսպան Լիլիթ Մակունցը, իսկ նոր մամուլի քարտուղարը կլինի Մելանիա Արթոյանը:

Araik Arutyunyan, representing the ruling party of Armenia, the 'Civil Contract', has been dismissed from the position of head of the Prime Minister's office. This decision was signed by Prime Minister Nikol Pashinyan.
According to the government's press service, the deputy head of the Prime Minister's office Taron Chakhoyan and the press secretary of the Prime Minister Nazeli Baghdasaryan have also been dismissed from their positions.
Arutyunyan had held the position since June 2021. Following the parliamentary elections on June 7, 2026, he was elected as a member of parliament.
Previously, Nikol Pashinyan announced that the new head of the Prime Minister's office would be the former Armenian ambassador to the USA, Lilit Makunts, and the new press secretary would be Melania Arutyunyan.