Անուշիկ Ավետյանի գլխավորած պատվիրակությունը Իտալիայում աշխատանքային հանդիպումներ է անցկացրել
Հուլիսի 20-21-ը Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Անուշիկ Ավետյանի գլխավորած պատվիրակությունը Իտալիայում անցկացրել է մի շարք աշխատանքային հանդիպումներ։ Հանդիպումներին մասնակցել են Իտալիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վլադիմիր Կարապետյանը և Ներդրումների աջակցման կենտրոն հիմնադրամի տնօրեն Գոհար Աբաջյանը։
Հուլիսի 20-ին Վենետիկում պատվիրակությունը հանդիպել է ԿՈՆՖԱՊԻ Վենետիկի գործարարների միության ղեկավարության հետ։ Քննարկվել են Հայաստան–Իտալիա տնտեսական համագործակցության ընդլայնման, հայկական արտադրանքի եվրոպական շուկաներում առաջխաղացման, ինչպես նաև երկու երկրների միջև գործարար կապերի ամրապնդման հնարավորությունները։
Հուլիսի 21-ին Հռոմում կայացած հանդիպումների ընթացքում Իտալիայի գյուղատնտեսության նախարարության, Fruitimprese ասոցիացիայի և Իտալիայի առևտրի գործակալության (ITA) ներկայացուցիչների հետ քննարկվել են ագրոպարենային ոլորտում համագործակցության, հայկական արտադրանքի իտալական շուկա մուտքի, միջազգային ցուցահանդեսներում ներկայացվածության և հայ-իտալական գործարար կապերի զարգացման հարցերը։
Կողմերը պայմանավորվել են շարունակել աշխատանքային շփումները՝ քննարկված նախաձեռնությունները գործնական փուլ տեղափոխելու նպատակով։

20-21 июля делегация, возглавляемая заместителем министра экономики Армении Анушик Аветян, провела ряд рабочих встреч в Италии. В встречах также участвовали чрезвычайный и полномочный посол Армении в Италии Владимир Карапетян и директор Фонда поддержки инвестиций Гохар Абацян.
20 июля в Венеции делегация встретилась с руководством Конфедерации предпринимателей Венеции. Обсуждались возможности расширения экономического сотрудничества между Арменией и Италией, продвижения армянской продукции на европейских рынках, а также укрепления деловых связей между двумя странами.
21 июля в Риме в ходе встреч с представителями Министерства сельского хозяйства Италии, ассоциации Fruitimprese и Итальянского торгового агентства (ITA) обсуждались вопросы сотрудничества в агропродовольственном секторе, выхода армянской продукции на итальянский рынок, участия в международных выставках и развития армяно-итальянских деловых связей.