ԱՄՆ բանակը Չինաստանի խաբեությունը բացահայտեց Rare Earth պատերազմում
Վերջերս ԱՄՆ բանակը ընտրել է REalloys ընկերությանը՝ Rare Earth նյութերի մշակման գործարաններ կառուցելու և շահագործելու համար ԱՄՆ ռազմական բազայում։ Սա առաջին անգամ է, երբ բանակը նման պայմանագիր է կնքում։ REalloys-ը 100 միլիոն դոլար ֆինանսավորում է ստացել, ինչը թույլ է տալիս նրան իրականացնել իր ծրագրերը։
Ընկերությունը կնքել է համաձայնագրեր՝ Rare Earth նյութերի մեծ քանակի մատակարարման համար, որոնք անհրաժեշտ են պաշտպանության ոլորտում։ REalloys-ը նաև ստորագրել է ռազմավարական գործընկերություն հարավկորեական մագնիսների արտադրողի հետ, ինչը կարևոր քայլ է ընկերության համար։
Այս բոլոր զարգացումները տեղի են ունենում այն ֆոնի վրա, երբ ԱՄՆ-ը սահմանափակումներ է մտցնում չինական ծագման Rare Earth նյութերի օգտագործման վրա, ինչը կարող է ազդել զինվորական համակարգերի վրա։

Армия США раскрыла обман Китая в войне редкоземельных металлов
В последнее время армия США выбрала компанию REalloys для строительства и эксплуатации заводов по переработке редкоземельных металлов на американской военной базе. Это первый случай, когда армия заключает такой контракт. REalloys привлекла 100 миллионов долларов финансирования, что позволяет ей реализовать свои планы.
Компания подписала соглашения о поставках больших объемов редкоземельных материалов, необходимых для оборонной промышленности. REalloys также подписала стратегическое партнерство с южнокорейским производителем магнитов, что является важным шагом для компании.
Все эти события происходят на фоне того, что США вводят ограничения на использование редкоземельных материалов китайского происхождения, что может повлиять на военные системы.