Ամերիաբանկը նախատեսում է մինչև 2026 թվականի վերջը հասնել 1 միլիոն հաճախորդի: Բանկի զարգացման ռազմավարությունը հիմնված է երեք հիմնական սկզբունքների վրա՝ հաճախորդների բազայի ընդլայնում, բարձրորակ սպասարկում և թվային էկոհամակարգի ստեղծում:
Ամերիաբանկի մանրածախ բանկինգի տնօրեն Արման Բարսեղյանը նշել է, որ վերջին երկու տարիների ընթացքում բանկը բազմակի աճ է գրանցել հաճախորդների թվի մեջ, և 2026 թվականի առաջին կիսամյակի արդյունքներով, հաճախորդների թիվը գերազանցել է 900 հազար:
Բարսեղյանը նշել է, որ մինչև այս տարվա վերջ, բանկը նպատակ ունի հասնել 1 միլիոն հաճախորդի:
Նա նաև ընդգծել է, որ վերջին 5 տարիների ընթացքում ակտիվ հաճախորդների թիվը թվային միջավայրում աճել է 55%-ով:
Բանկը առաջին անգամ գրանցել է 1 տրիլիոն դրամի ներգրավված գումար:
Նաև, Բարսեղյանը նշել է, որ դրամային ավանդները և պահանջով պարտավորությունները աճում են ավելի արագ:
Բանկը նախատեսում է բացել երկու նոր մասնագիտացված մասնաճյուղ՝ "Persona" և "Premium" հաճախորդների համար:

Америабанк планирует нарастить клиентскую базу до 1 млн. человек к концу 2026 года
Америабанк планирует к концу 2026 года достичь 1 миллиона клиентов. Стратегия развития банка основана на трех основных принципах: расширение клиентской базы, высококачественное обслуживание и создание цифровой экосистемы.
Директор по розничному банкингу Америабанка Арман Барсегян отметил, что за последние два года банк многократно увеличил число клиентов, и по итогам первого полугодия 2026 года их число превысило 900 тысяч.
Он также подчеркнул, что до конца текущего года банк намерен достичь 1 миллиона клиентов.
Барсегян также отметил, что за последние 5 лет число активных клиентов в цифровой среде увеличилось в среднем на 55% в год.
Банк впервые зарегистрировал сумму, превышающую 1 триллион драмов.
Кроме того, он отметил, что драмовые вклады и обязательства до востребования растут быстрее.
Банк планирует открыть два новых специализированных филиала для клиентов категории "Persona" и "Premium".