Ամազոնի CEO Անդի Ջասսին վերջապես բացատրել է, թե ինչու են նրանք այդքան գումար ծախսում տվյալ կենտրոնների կառուցման վրա: Ջասսին նշել է, որ 2026 թվականի կապիտալ ծախսերը կավելանան $20 միլիարդով՝ հասնելով $220 միլիարդի, ինչը հանգեցրել է բաժնետոմսերի 15.3%-անոց աճի:
Նա նաև նշել է, որ 2028-ի պահանջարկը «հրաշալի» է, և որ Ամազոն Web Services-ը կարող է դառնալ տարեկան $1 տրիլիոն եկամուտ ունեցող բիզնես:
Այս ծախսերը, ըստ Ջասսիի, անհրաժեշտ են, որպեսզի կարողանան բավարարել աճող պահանջարկը, նույնիսկ եթե դա ժամանակավորապես վնասի ազատ դրամական հոսքերը:

Генеральный директор Amazon Энди Джасси наконец объяснил, почему они тратят так много денег на строительство дата-центров. Джасси отметил, что капитальные расходы на 2026 год увеличатся на 20 миллиардов долларов до 220 миллиардов долларов, что привело к росту акций на 15,3%.
Он также отметил, что спрос на 2028 год «поразителен», и что Amazon Web Services может стать бизнесом с годовым доходом в 1 триллион долларов.
Эти расходы, по словам Джасси, необходимы для того, чтобы удовлетворить растущий спрос, даже если это временно повредит свободному денежному потоку.