Ամազոնի բաժնետոմսերը 9%-ով աճել են 'բումի' ամպային աճի պատճառով
Ամազոնը (AMZN) հաղորդել է, որ երկրորդ եռամսյակում իր եկամուտն ու ամպային աճը գերազանցել են սպասումները: AWS-ի վաճառքները աճել են 37%-ով, ինչը գերազանցում է վերլուծաբանների 31%-անոց կանխատեսումները:
Ամազոնի բաժնետոմսը երկրորդ եռամսյակում աճել է ավելի քան 9%-ով: Ընկերության արդյունքները համեմատելիս վերլուծաբանների կանխատեսումներով՝ մեկ բաժնետոմսի եկամուտը կազմել է $5.75, մինչդեռ սպասվում էր $1.82:
• Եկամուտ: $200.61 միլիարդ, մինչդեռ կանխատեսվում էր $196.47 միլիարդ:
• AWS: $42.2 միլիարդ, սպասվում էր $40.54 միլիարդ:
• Գովազդ: $19.81 միլիարդ, սպասվում էր $19.43 միլիարդ:
Ամազոնի CEO Andy Jassy-ն նշել է, որ AWS-ն 'բումի' մեջ է, և ընդգծել է արհեստական բանականության և սեփական չիպերի բաժնի աճը, որոնք երկուսն էլ գերազանցել են $25 միլիարդ տարեկան եկամուտի մակարդակը:

Amazon (AMZN) сообщила, что во втором квартале ее доходы и облачный рост превзошли ожидания. Продажи AWS выросли на 37%, что значительно превышает прогнозы аналитиков на уровне 31%.
Акции Amazon выросли более чем на 9% во время послеторговых операций. Вот как компания справилась с ожиданиями аналитиков:
- Прибыль на акцию: $5.75 за акцию, в то время как ожидалось $1.82.
- Выручка: $200.61 миллиард против ожидаемых $196.47 миллиардов.
Генеральный директор Amazon Энди Джасси отметил, что AWS 'процветает', и указал на рост подразделений искусственного интеллекта и собственных чипов, которые оба превысили уровень годового дохода в $25 миллиардов.