2026թ․-ի հունիսին վարկային կազմակերպությունների ակտիվները կազմել են 916․5 մլրդ ՀՀ դրամ
Ըստ ՀՀ կենտրոնական բանկի տվյալների 2026թ․-ի հունիսի դրությամբ վարկային կազմակերպությունների ակտիվները կազմել են 916,545 մլն դրամ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ արձանագրվել է աճ 10․4%-ով։
Պարտավորությունները կազմել են 446,878 մլն դրամ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ արձանագրվել է աճ 12%-ով։
Հաշվեկշռային ընդհանուր կապիտալը կազմել է 469,667 մլն դրամ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ արձանագրվել է աճ 8.9%-ով։
Ընթացիկ ժամանակաշրջանի չբաշխված շահույթը կազմել է 18,725 մլն դրամ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ արձանագրվել է անկում 38.8%-ով։
Նախորդ ժամանակաշրջանի չբաշխված շահույթը կազմել է 154,659 մլն դրամ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ արձանագրվել է աճ 26.6%-ով։

Активы кредитных организаций составили 916,5 млрд драмов в июне 2026 года
Согласно данным Центрального банка Армении, на июнь 2026 года активы кредитных организаций составили 916,545 млн драмов. По сравнению с сопоставимым показателем 2025 года зафиксирован рост на 10,4%.
Обязательства составили 446,878 млн драмов. По сравнению с сопоставимым показателем 2025 года зафиксирован рост на 12%.
Общий капитал составил 469,667 млн драмов. По сравнению с сопоставимым показателем 2025 года зафиксирован рост на 8,9%.
Нераспределенная прибыль за текущий период составила 18,725 млн драмов. По сравнению с сопоставимым показателем 2025 года зафиксировано снижение на 38,8%.
Нераспределенная прибыль за предыдущий период составила 154,659 млн драмов. По сравнению с сопоставимым показателем 2025 года зафиксирован рост на 26,6%.