2026թ․-ի հունիսին վարկային կազմակերպությունների ակտիվները կազմել են 916․5 մլրդ ՀՀ դրամ
Ըստ ՀՀ կենտրոնական բանկի տվյալների 2026թ․-ի հունիսի դրությամբ վարկային կազմակերպությունների ակտիվները կազմել են 916,545 մլն դրամ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ արձանագրվել է աճ 10․4%-ով։
Պարտավորությունները կազմել են 446,878 մլն դրամ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ արձանագրվել է աճ 12%-ով։
Հաշվեկշռային ընդհանուր կապիտալը կազմել է 469,667 մլն դրամ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ արձանագրվել է աճ 8.9%-ով։
Ընթացիկ ժամանակաշրջանի չբաշխված շահույթը կազմել է 18,725 մլն դրամ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ արձանագրվել է անկում 38.8%-ով։
Նախորդ ժամանակաշրջանի չբաշխված շահույթը կազմել է 154,659 մլն դրամ։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ արձանագրվել է աճ 26.6%-ով։

The assets of credit organizations amounted to 916.5 billion AMD in June 2026
According to the Central Bank of Armenia, as of June 2026, the assets of credit organizations amounted to 916,545 million AMD. This represents a growth of 10.4% compared to the comparable figure for 2025.
Liabilities amounted to 446,878 million AMD. This reflects a 12% increase compared to the comparable figure for 2025.
Total equity was 469,667 million AMD, marking an 8.9% increase compared to the comparable figure for 2025.
Retained earnings for the current period amounted to 18,725 million AMD, showing a decline of 38.8% compared to the comparable figure for 2025.
Retained earnings for the previous period were 154,659 million AMD, indicating a 26.6% increase compared to the comparable figure for 2025.