2 շաբաթ մնացել է Clarity-ի համար: Կրիպտո պետություն
Սենատը նոր տեքստ է հրապարակել Clarity օրենքի համար, միավորելով երկու տարբերակներ և առաջին անգամ անդրադառնալով, թե ինչպիսի էթիկայի դրույթ կարող է լինել: Սակայն օրենքը դեռևս ավարտին չի հասել:
Մենք ունենք նոր նախագիծ Digital Asset Market Clarity Act-ի համար, որը միավորում է Սենատի Բանկային և Ագրարային հանձնաժողովների առաջ քաշած նախագծերը: Այն նաև ավելացնում է էթիկայի դրույթ, որն արգելում է բարձրագույն պետական պաշտոնյաներին իրենց սեփական կրիպտոարժույթները հովանավորել կամ թողարկել:
Ավելի շատ տեղեկությունների համար, թե ինչպես է Clarity օրենքը կարողանում առաջ շարժվել, անհրաժեշտ է, որ Սենատը համաձայնության գա էթիկայի վերաբերյալ:
Դեմոկրատները ցանկանում են ավելի պարտադիր էթիկայի դրույթ, որը թույլ կտա նրանց իրական ազդեցություն ունենալ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի վրա, մինչդեռ Թրամփը և հանրապետականները չեն ցանկանում, որ դա տեղի ունենա:
Այս օրենքի ընդունումը կարևոր է, քանի որ այն կարող է էական փոփոխություններ բերել կրիպտոարժույթների կարգավորման ոլորտում:

Сенаторы опубликовали новый текст для Закона о ясности, объединив два варианта и впервые рассмотрев, как может выглядеть этическое положение. Однако закон еще не достиг финишной черты.
У нас есть новый проект Закона о ясности на рынке цифровых активов, который объединяет проекты, продвинутые Сенатскими банковскими и сельскохозяйственными комитетами. Он также добавляет этическое положение, которое запрещает высокопоставленным государственным чиновникам спонсировать или выпускать свои собственные криптовалюты.
Для того чтобы закон мог продвигаться, Сенат должен достичь соглашения по этическим вопросам.
Демократы хотят более обязательного этического положения, которое позволит им реально повлиять на бывшего президента Дональда Трампа, в то время как Трамп и республиканцы не хотят, чтобы это произошло.
Принятие этого закона имеет важное значение, так как оно может привести к значительным изменениям в области регулирования криптовалют.