Վոդնային կոմիտեն Հայաստանի Հանրապետության կանցկացնի անկախ տեխնիկական աուդիտ՝ գնահատելու «Վեոլիա Ջուր» ընկերության ծառայությունների որակը և գործունեության ցուցանիշները:
Ավելի վաղ կոմիտեն հայտարարել էր, որ աուդիտի նպատակն է գնահատել ընկերության գործունեությունը 2022-2031 թվականների ընթացքում:
Աուդիտի հիմնական ցուցանիշներն են՝ ջրի որակը, ջրամատակարարման շարունակականությունը, չհաշվարկված ջրի մակարդակը և բաժանորդների բավարարվածության մակարդակը:
Աուդիտի արդյունքները ներառվելու են «Վեոլիա Ջուր» ընկերության գործունեության գնահատման հիմնական ցուցանիշների ցանկում:
Եթե ընկերությունը չի կատարի պայմանագրով սահմանված արդյունավետության ցուցանիշները, ապա աուդիտի արդյունքները կծառայեն որպես հիմք պայմանագրով նախատեսված տուգանքների կիրառման համար:

The Water Committee of Armenia will conduct an independent technical audit to assess the quality of services and performance indicators of "Veolia Jur". According to the committee's press service, discussions were held under the chairmanship of the committee chairman Aramazd Galamkaryan regarding certain provisions of the contract for the procurement of independent technical audit services, aimed at evaluating the performance indicators of "Veolia Jur" for the period 2022-2031.
The independent technical audit will allow for a comprehensive assessment of the quality of water supply and drainage services provided by "Veolia Jur" and their compliance with established performance indicators.