Վոդնային կոմիտեն Հայաստանի Հանրապետության կանցկացնի անկախ տեխնիկական աուդիտ՝ գնահատելու «Վեոլիա Ջուր» ընկերության ծառայությունների որակը և գործունեության ցուցանիշները:
Ավելի վաղ կոմիտեն հայտարարել էր, որ աուդիտի նպատակն է գնահատել ընկերության գործունեությունը 2022-2031 թվականների ընթացքում:
Աուդիտի հիմնական ցուցանիշներն են՝ ջրի որակը, ջրամատակարարման շարունակականությունը, չհաշվարկված ջրի մակարդակը և բաժանորդների բավարարվածության մակարդակը:
Աուդիտի արդյունքները ներառվելու են «Վեոլիա Ջուր» ընկերության գործունեության գնահատման հիմնական ցուցանիշների ցանկում:
Եթե ընկերությունը չի կատարի պայմանագրով սահմանված արդյունավետության ցուցանիշները, ապա աուդիտի արդյունքները կծառայեն որպես հիմք պայմանագրով նախատեսված տուգանքների կիրառման համար:

Водный комитет Армении проведет независимый аудит для оценки качества услуг, предоставляемых "ВеолияДжур"
Новости | 2026/07/22 11:03
Независимый аудит оценит качество услуг водоснабжения и водоотведения
Водный комитет Армении проведет независимый технический аудит для оценки качества услуг и показателей деятельности ЗАО "ВеолияДжур". Как сообщили в пресс-службе ведомства, в связи с этим под председательством председателя Водного комитета Арамазда Галамкаряна прошли обсуждения отдельных положений договора о закупке услуг независимого технического аудита, целью которого является оценка показателей деятельности ЗАО "ВеолияДжур" на период 2022-2031 годов.
Проведение независимого технического аудита позволит всесторонне оценить качество оказываемых ЗАО "ВеолияДжур" услуг водоснабжения и водоотведения, а также их соответствие установленным показателям эффективности.