ՇՀԿ-ի (Շանհայի համագործակցության կազմակերպություն) ղեկավարները գագաթնաժողովի ընթացքում ստորագրել են Բիշքեկի հռչակագիրը, որը ընդունվել է ՇՀԿ-ի 25-ամյակի կապակցությամբ, ինչպես նաև գրեթե երեք տասնյակ այլ փաստաթղթեր:
Հռչակագրում, որը հրապարակվել է Կրեմլի կայքում, նշվում է, որ ՇՀԿ անդամ պետությունները աջակցում են Իրանի ինքնիշխանությանը և կողմ են հակամարտությունների կարգավորման դիվանագիտական մեթոդներին:
Բացի այդ, ստորագրվել են 27 այլ փաստաթղթեր, այդ թվում՝ ՇՀԿ անդամ պետությունների անվտանգության մարտահրավերների և սպառնալիքների հակազդման կենտրոնի կանոնակարգը, ինչպես նաև 2026-2030 թվականների գործողությունների պլանը նավահանգիստների և լոգիստիկ կենտրոնների զարգացման համար:
Այնուհետև ստորագրվել են նաև միջուկային և ֆիզիկական անվտանգության ամրապնդման վերաբերյալ հռչակագրեր, էներգետիկ համակարգերում փոխգործակցության զարգացման մասին հայտարարություններ, ինչպես նաև «Կանաչ տեխնոլոգիական միջանցքի» ստեղծման շուրջ համագործակցության ծրագիր:
ՇՀԿ-ի գագաթնաժողովի արդյունքներով ընդունված փաստաթղթերի թվում են նաև կազմակերպության 2002 թվականի խարտիայում փոփոխություններ կատարելու մասին արձանագրությունը:

Руководители ШОС подписали Бишкекскую декларацию
Руководители Шанхайской организации сотрудничества (ШОС) подписали Бишкекскую декларацию в ходе саммита, приуроченного к 25-летию ШОС, а также почти три десятка других документов:
В декларации, опубликованной на сайте Кремля, говорится, что государства-члены ШОС поддерживают суверенитет Ирана и выступают за разрешение конфликтов дипломатическими методами.
Кроме того, подписаны еще 27 документов, в том числе регламент универсального центра противодействия вызовам и угрозам безопасности государств-членов ШОС, а также план действий по развитию портов и логистических центров на 2026-2030 годы.
Также подписаны декларации о укреплении многостороннего партнерства в области ядерной и физической безопасности, заявления о развитии взаимодействия в энергетических системах, а также программа сотрудничества по созданию «Зеленого технологического коридора».
Среди документов, принятых по итогам саммита ШОС, также есть протокол о внесении изменений в устав организации, принятой 7 июня 2002 года: