Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից իրականացված վերահսկողական միջոցառումների շրջանակում ՀՀ Լոռու մարզի գյուղ Օձուն 5, 71 հասցեում գործող ավտոգազալիցքավորման ճնշակայանում (ԱԳԼՃԿ), «ՍԱՐԳԻՍ» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանում անցկացվել են ստուգումներ։ Այս մասին հայտնում են տեսչական մարմնից։
«Ստուգմամբ պարզվել է, որ Ընկերությունը շահագործում է չստուգաչափված չափիչ միջոցներ, որի արդյունքում կասեցվել է ավտոգազալիցքավորման ճնշակյանի գազաբաշխիչ աշտարակների գործունեությունը՝ մինչև հայտնաբերված խախտումների վերացումը։
Ընկերության տնօրենին հանձնարարվել է ձեռնարկել անհրաժեշտ միջոցներ և սահմանված ժամկետում վերացնել խախտումը։
Հայտնաբերված խախտումների հիմքով տնտեսվարող սուբյեկտը Օրենքով սահմանված կարգով կենթարկվի վարչական պատասխանատվության»,- նշված է հաղորդգրությունում։

Приостановлена деятельность автозаправочной станции, принадлежащей компании «Саргис»
В рамках контрольных мероприятий, проведенных инспекцией по контролю за рынком, были проведены проверки на автозаправочной станции (АЗС) в селе Одзун, по адресу 5, 71, Лорийская область, принадлежащей компании «Саргис». Об этом сообщает инспекционный орган.
«Проверка показала, что компания эксплуатирует некалиброванные измерительные приборы, в результате чего приостановлена деятельность газораспределительных башен АЗС до устранения выявленных нарушений.
Директору компании было предписано принять необходимые меры и устранить нарушение в установленный срок.
На основании выявленных нарушений хозяйствующий субъект будет подвергнут административной ответственности в соответствии с законом», - говорится в сообщении.