Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից իրականացված վերահսկողական միջոցառումների շրջանակում ՀՀ Լոռու մարզի գյուղ Օձուն 5, 71 հասցեում գործող ավտոգազալիցքավորման ճնշակայանում (ԱԳԼՃԿ), «ՍԱՐԳԻՍ» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանում անցկացվել են ստուգումներ։ Այս մասին հայտնում են տեսչական մարմնից։
«Ստուգմամբ պարզվել է, որ Ընկերությունը շահագործում է չստուգաչափված չափիչ միջոցներ, որի արդյունքում կասեցվել է ավտոգազալիցքավորման ճնշակյանի գազաբաշխիչ աշտարակների գործունեությունը՝ մինչև հայտնաբերված խախտումների վերացումը։
Ընկերության տնօրենին հանձնարարվել է ձեռնարկել անհրաժեշտ միջոցներ և սահմանված ժամկետում վերացնել խախտումը։
Հայտնաբերված խախտումների հիմքով տնտեսվարող սուբյեկտը Օրենքով սահմանված կարգով կենթարկվի վարչական պատասխանատվության»,- նշված է հաղորդգրությունում։

Operations of the gas station owned by 'Sargis' LLC suspended due to regulatory measures
As part of regulatory measures conducted by the market control inspection, checks were carried out at the gas station (GAS) located at 5, 71 in the village of Odzun, Lori Province, owned by 'Sargis' LLC. This was reported by the inspection authority.
"The inspection revealed that the company operates uncalibrated measuring devices, resulting in the suspension of the operation of the gas distribution towers at the gas station until the identified violations are rectified.
The company's director has been instructed to take necessary measures and rectify the violation within the specified timeframe.
Based on the identified violations, the business entity will be subject to administrative liability in accordance with the law," the report states.